Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2882
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Symulator strachu” w Teatrze Norwida

Czwartek, 28 stycznia 2016, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2016, 19:45
Autor: T–N
Jelenia Góra: „Symulator strachu” w Teatrze Norwida
Fot. Archiwum Teatru
W związku z nadchodzącą premierą “Roku Ryszarda” Angéliki Liddell w reżyserii Joanny Zdrady, która będzie miała miejsce 30 stycznia br., Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza widzów do holu teatralnego do obejrzenia przejmującej pracy graficznej autorstwa czeskiego artysty Jiřígo Surůvki pt. „Symulator strachu”.

Sztuka „Rok Ryszarda” jest trzecią częścią trylogii pt. „Akty opory przeciwko śmierci”, w której Angélica Liddell analizuje mechanizmy władzy w odniesieniu do jej ofiar. Praca Surůvki znakomicie wkomponowuje się w powyższy kontekst spektaklu – artysta nie tylko konfrontuje widza ze strachem, ale zmuszając jego wyobraźnię do wyboru pozycji ofiary lub kata stawia go w sytuacji dyskomfortu, gdyż narzucona przez niego forma instalacji jest nieadekwatna do ukazanej przez pracę sytuacji. Wpisując okrucieństwo w obszar popkultury Surůvka trywializuje je, przez co obnaża jego najbardziej niebezpieczne oblicze.

Praca będzie prezentowana w Teatrze Norwida do 7 lutego. Artysta przyjedzie na spektakl 3 lutego – będzie to okazja do rozmowy z autorem instalacji.

Spektakl „Rok Ryszarda” to esencjonalny monodram Roberta Dudzika wokół zjawiska przewartościowania znaczeń i symboli uchodzących za filar współczesnej nam rzeczywistości. To spektakl o czasie przełomu – czym się przejawia i jakie procesy temu towarzyszą. Premierę przedstawienia planujemy na najbliższą sobotę 30 stycznia 2016 r. na Scenie Studyjnej Teatru.

Teatr Norwida pragnie jednocześnie zaprosić na spotkanie pospektaklowe, które odbędzie się na Scenie Studyjnej w niedzielę, 31 stycznia o godz. 19.00, czyli zaraz po spektaklu. Wraz z zaproszonymi gośćmi będzie rozmowa o poruszanej w przedstawieniu problematyce, ale też będzie okazja, by podzielić się wrażeniami z seansu. Spotkanie poprowadzi Mariusz Cisowski – pracownik Teatru Norwida. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group