Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6215
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Symbolicznie przy rondzie Barei

Niedziela, 16 maja 2021, 17:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Symbolicznie przy rondzie Barei
Fot. Przemek Kaczałko
W Dzień Polskiej Niezapominajki w kilku miastach polski odbyła się akcja, która miała na celu upamiętnienie ofiar covid-19. W Jeleniej Górze władze miasta przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, spotkały się przy rondzie Barei.

Na rondzie Stanisława Barei przy ul. Obrońców Pokoju pracownicy MPGK ułożyli napis "#nie zapominajmy". W sobotni poranek spotkali się tam przedstawiciele władz miasta z prezydentem Jerzy Łużniakiem na czele. Byli też radni, urzędnicy i pracownicy miejskiej spółki.

Nie zapominajmy o tych, którzy w trudnym czasie pandemii odeszli od nas. Nie zapominajmy o naszych przyjaciołach, którzy są ofiarami covid-19. Każdy z nas stracił kogoś znajomego, bliskiego - w naszym urzędzie też były osoby, z którymi musieliśmy się pożegnać - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Miasto dołączyło do ogólnopolskiej akcji - było to podyktowane nadzwyczajną sytuacją. Po roku trwania pandemii Dzień Polskiej Niezapominajki ma inny wymiar. Napis ma symbolizować pamięć o wszystkich, których pokonała pandemia - dodała Agata Konieczka z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Podobną akcję przeprowadzono m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy Kołobrzegu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
52%
Cieszy
4
16%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group