Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6672
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sylwestrowa premiera “Szalonych nożyczek” u Norwida

Piątek, 2 grudnia 2016, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2016, 13:00
Autor: Manu
Jelenia Góra: Sylwestrowa premiera “Szalonych nożyczek” u Norwida
Fot. Teatr im. Norwida
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida żegna stary rok drugą w tym sezonie premierą i zaprasza na wieczór sylwestrowy z kryminalną farsą “Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego. Spektakl będzie można zobaczyć na Dużej Scenie 31 grudnia (w sobotę) o godz. 19.00.

Oto jeden z największych światowych scenicznych sukcesów, przypieczętowany w roku 1997 wpisem w Księdze rekordów Guinnessa jako najdłużej utrzymujący się w repertuarze spektakl na scenach amerykańskich, który nie jest musicalem. Dwadzieścia lat na afiszach w Stanach Zjednoczonych i tysiące, a może nawet setki tysięcy zadowolonych widzów-uczestników.

“Szalone nożyczki” gościły także na scenach wielu europejskich i polskich teatrów. Teraz ta sztuka debiutuje w Jeleniej Górze.

- Publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa – każdy może być Sherlockiem Holmesem. Rozpoznając znane im miejsca, rozumiejąc aluzje do popularnych osób, widzowie szybko ulegają teatralnej iluzji i chętnie włączają się do zabawy, uczestnicząc w wykryciu sprawcy – zachęcają twórcy spektaklu.

Jeleniogórskie “Szalone nożyczki” reżyseruje Marcin Sosnowski, a scenografię opracował Marek Chowaniec.

W przedstawieniu grają: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Łącka, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski oraz gościnnie - Stefan Krzysztofiak.

Ci, którzy ten wyjątkowy czas spędzą w innym miejscu, będą mogli obejrzeć spektakl w pierwszy weekend Nowego Roku, czyli 5, 7 i 8 stycznia 2017, a następnie 12, 13, 14 i 15 stycznia 2017.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group