Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4944
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Świętowano Dzień Matki i Dziecka w Kowarach

Poniedziałek, 29 maja 2017, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 6:05
Autor: AZ
Kowary: Świętowano Dzień Matki i Dziecka w Kowarach
Fot. AZ
W niedzielę (28.05) odbył się XIV festyn Dnia Matki i Dziecka w Kowarach. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Program był urozmaicony – przygotowano wiele zabaw i pokazów. Bardzo atrakcyjne były nagrody, które losowano na zakończenie imprezy. Kolejny festyn za rok.

Piękna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęły mnóstwo rodzin. Impreza rozpoczęła się już o godzinie 12.00 Kowarską Olimpiadą Lekkoatletyczną na boisku sportowym „Orlik”. Wzięły w niej udział dzieci klas 0-6 szkół podstawowych.

Od godziny 14.00 rozpoczął się festyn na boisku przy szkole Podstawowej numer 1 w Kowarach. Program imprezy był bardzo urozmaicony, znalazło się w nim coś dla starszych dzieci jak i dla maluchów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji łącząc dobrą zabawę z edukacją. W programie znalazł się między innymi pokaz pierwszej pomocy, który przedstawiła firma DIVEMED. Jeszcze przed godziną14.00 można było przystąpić do testowego i praktycznego egzaminu i uzyskać kartę rowerową. Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego zaprezentował pokaz tresury psów. Zorganizowano także przejazd na motorach uczestników Moto Dnia Dziecka z Jeleniej Góry. Wesołe Miasteczko przyjechało na festyn z Czech – były karuzele, dmuchane zjeżdżalnie, samochody i wiele innych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa kucyki, na których dzieci mogły się przejechać.

Nie zabrakło praktycznych zabaw, były warsztaty: glinolepienie, malowanie twarzy, wyrób biżuterii, znakowanie rowerów przez Policję. Pojawił się także Klown i Komisarz Lew – słynna policyjna maskotka. Przygotowano aż 300 losów po 5 zł przy których zakupie każdy otrzymywał pączka, a jeden na kilka losów dostawał drobną niespodziankę. Warto było zakupić los bo nagrody były bardzo atrakcyjne: dwa smartwotche, powerbangi, kije do selfie, wejściówki do Karkonoskich Tajemnic, na basen do Hotelu Artus, do Parku Miniatur i Pałacowej Bawialni w Kowarach, a także do restauracji i kręgielni Jelenia Struga Medical SPA oraz pijalni czekolady Wesół i Szczęśliwy w Mysłakowicach. Główną nagrodą był tablet Kiano 10cali. Dzieci otrzymały również słodycze Tago, które ufundował hotel Gołębiewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group