Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6758
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świętowanie pod namiotem w Rynku

Czwartek, 18 grudnia 2008, 14:52
Aktualizacja: 14:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Świętowanie pod namiotem w Rynku
Fot. TEJO
Dziś na placu Ratuszowym stanęła konstrukcja namiotu, pod którym aż do 23 grudnia zagości prawdziwie świąteczny nastrój. Już jutro w swoje progi zapraszają organizatorzy jubileuszowego Kiermaszu Świątecznego.

Przy dźwięku kolęd będzie można zakupić tam bożonarodzeniowe specjały i ozdoby świąteczne, a także inne produkty oferowane przez handlowców. Kulminacyjnym momentem jarmarku będzie Wigilia i spotkanie z prezydentem Markiem Obrębalskim, który podzieli się z mieszkańcami opłatkiem i złoży im świąteczne życzenia. Zagra Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej. Przewidziano także inne występy artystyczne i przekazanie jeleniogórzanom Betlejemskiego Światełka Pokoju, czego jak zwykle dokonają harcerze Hufca Jeleniogórskiego. Spotkanie zaplanowano na 23 grudnia na godzinę 17.

Mieszkańcy mają przy tym nadzieję, że organizatorzy zrezygnują z grillowania wewnątrz namiotu mając na uwadze zeszłoroczne doświadczenia, kiedy to trzeba było robić zakupy w nieco przydymionej atmosferze.

Po 23 grudnia namiot zostanie rozebrany a na placu Ratuszowym po świętach zaczną się przygotowania do hucznego jubileuszowego sylwestra pod ratuszem.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group