Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8692
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świętowanie pod Chojnikiem na starcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 czerwca 2008, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: Mar
Fot. Mar
Doroczne Święto Sobieszowa zaczęło się już dzisiaj, chociaż główne wydarzenia zaplanowano na niedzielne popołudnie. Ww sobotę odbyło się współzawodnictwo na wesoło i na serio w Szkole Podstawowej nr 15.

W poszczególnych konkurencjach wspólnie startowali rodzice i uczniowie. Zawodnicy biegali na 60 metrów, rzucali do celu, łowili złotą rybkę na czas oraz ścigali się na torze zwinnościowym.

W szkole odsłonięto też galerię prac plastycznych dzieci z „piętnastki”. Przez cały czas trwania zawodów każdy chętny mógł zwiedzać wystawę nazwaną Retro-Ski, gdzie można było zobaczyć dziesiątki zabytkowych nart, sprzęt narciarski retro, stroje zimowe, stare publikacje.

– Moją dumą są narty wykonane w Sobieszowie (sygnowane Hermsdorf) i w Jeleniej Górze – wyjaśniał właściciel kolekcji, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 15 Mieczysław Skowron – Ale mam w kolekcji inne unikaty.
Wystawa będzie czynna do końca roku szkolnego.

W niedzielę od godziny 14 na scenie ustawionej u stóp góry Chojnik rozpocznie się zabawa i święto mieszkańców wręczeniem honorowych tytułów zasłużonego dla Sobieszowa oraz nagród zwycięzcom konkursu na ogródki przydomowe.
Od godziny 16 zaczną się koncerty i występy.

Zespół The Beatres zagra utwory bitelsów, Jacek Szreniawa z gośćmi zagra przeboje z lat sześćdziesiątych, zaprezentują się też grupy artystyczne z MDK Muflon. Wystąpi też ekipa Darka Milińskiego Teatr Zamku Śląskich Legend. Gwiazdą wieczoru będzie bolesławiecka grupa Obstawa Prezydenta grająca świetnego bluesa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tomy M. 15-06-2008 0:03
Milińskiego warto obejrzeć bo to prawdziwy twórca jakich już mało, reszta to kupa i popłuczyny.
~do Tomy.M 15-06-2008 11:48
Masz 100 % racji !!! Tu nie chodzi o puste narzekania po prostu w poprzednich latach potrafiono z wielka pompą robić Dni Sobieszowa i to, aż przez 3 dni i naprawdę za nie wielkie pieniądze,ale zaangażowanie osób odpowiedzialnych było bardzo duże.Pamiętamy jak było nawet wesołe miasteczko może to nie wielka rzecz ,ale ile jaką frajdę mieli dzieci i nie tylko oni.A rzeczywiście ostatnimi latami dzień Sobieszowa przypomina imprezkę typu piwko i kiełbaska i do tego co nie co... .Proszę zauważyć np takie Mysłakowice idą z imprezą do przodu ,a Sobieszów niestety się cofa.Mieszkańcy nie rozumieją jak można było zmienić osobę ,która potrafiła coś w dzielnicy zrobić.Z tej strony pozdrawiam panią Mariolę i jej ekipę.Pani potrafiła zrobić takie imprezy ,że do dnia dzisiejszego wszyscy je sentymentem je wspominają.
~ha! 15-06-2008 12:36

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group