Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6272
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świętowanie pod Chojnikiem na starcie

Sobota, 14 czerwca 2008, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Świętowanie pod Chojnikiem na starcie
Fot. Mar
Doroczne Święto Sobieszowa zaczęło się już dzisiaj, chociaż główne wydarzenia zaplanowano na niedzielne popołudnie. Ww sobotę odbyło się współzawodnictwo na wesoło i na serio w Szkole Podstawowej nr 15.

W poszczególnych konkurencjach wspólnie startowali rodzice i uczniowie. Zawodnicy biegali na 60 metrów, rzucali do celu, łowili złotą rybkę na czas oraz ścigali się na torze zwinnościowym.

W szkole odsłonięto też galerię prac plastycznych dzieci z „piętnastki”. Przez cały czas trwania zawodów każdy chętny mógł zwiedzać wystawę nazwaną Retro-Ski, gdzie można było zobaczyć dziesiątki zabytkowych nart, sprzęt narciarski retro, stroje zimowe, stare publikacje.

– Moją dumą są narty wykonane w Sobieszowie (sygnowane Hermsdorf) i w Jeleniej Górze – wyjaśniał właściciel kolekcji, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 15 Mieczysław Skowron – Ale mam w kolekcji inne unikaty.
Wystawa będzie czynna do końca roku szkolnego.

W niedzielę od godziny 14 na scenie ustawionej u stóp góry Chojnik rozpocznie się zabawa i święto mieszkańców wręczeniem honorowych tytułów zasłużonego dla Sobieszowa oraz nagród zwycięzcom konkursu na ogródki przydomowe.
Od godziny 16 zaczną się koncerty i występy.

Zespół The Beatres zagra utwory bitelsów, Jacek Szreniawa z gośćmi zagra przeboje z lat sześćdziesiątych, zaprezentują się też grupy artystyczne z MDK Muflon. Wystąpi też ekipa Darka Milińskiego Teatr Zamku Śląskich Legend. Gwiazdą wieczoru będzie bolesławiecka grupa Obstawa Prezydenta grająca świetnego bluesa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group