Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6213
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świętowali strażacy

Sobota, 29 maja 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Świętowali strażacy
Fot. WAC
Wczoraj (28.05) w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Gośćmi uroczystości byli między innymi:, senator Krzysztof Mróz, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko, przewodniczący Rady Miasta Jelenia Góra Wojciech Chadży oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu karkonoskiego.

Apel był dobrym momentem do podsumowania ostatnich miesięcy, podczas których z racji pandemii strażacy, podobnie jak inne służby musieli się zmagać z wieloma nowymi wyzwaniami. Był także okazją do wręczenia wyróżniającym się strażakom zawodowym oraz druhom z OSP odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie oficerskie i podoficerskie. Swoje nagrody strażakom wręczali również samorządowcy różnych szczebli.

To był ciężki rok, bardzo nietypowy, który udało nam się przetrwać – mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Radosław Fijołek. - Musieliśmy się zmagać z ograniczeniami wynikającymi z pandemii. Ponadto zaliczyliśmy rekordową liczbę prawie 3 tysięcy wyjazdów na terenie Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego. To mówi samo za siebie. Mam nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania. Że społeczeństwo jest zadowolone z naszej pracy, z naszej służby.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
5
38%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group