Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świętowali policjanci

Wtorek, 30 lipca 2019, 8:46
Aktualizacja: Środa, 31 lipca 2019, 9:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świętowali policjanci
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (29.07) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji Święta Policja, podczas której tradycyjnie wręczono funkcjonariuszom medale, nagrody, awanse i wyróżnienia. Wydarzenie było jednocześnie okazją do świętowania 100. rocznicy istnienia Polskiej Policji.

Święto Policji rozpoczęło się od mszy w Miłkowie. Natomiast w samo południe odbyła się oficjalna uroczystość w Filharmonii Dolnośląskiej, w której wziął udział komendant wojewódzki policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

Widzimy gołym okiem, że polska policja jest coraz bardziej nowoczesna, coraz lepiej wyposażona i wyszkolona, ale zawsze może być lepiej i chcemy się rozwijać - powiedział Tomasz Trawiński, który wspomniał o głównych inwestycjach w naszym regionie, jak chociażby budowa nowego komisariatu w Kowarach czy zakupie wielu niezbędnych sprzętów. - Zdajemy sobie sprawę, że trzeba lepiej opłacać pracowników cywilnych policji - dodał komendant wojewódzki.

Podczas uroczystości wręczono medale, awanse i wyróżnienia dla policjantów i policjantek. Były też nagrody od samorządowców.

Wszystkim policjantom, policjantkom oraz ich rodzinom serdecznie dziękujemy za ich służbę. Często ryzykują zdrowie, niejednokrotnie życie na służbie. Dziękujemy za to, że możemy czuć się bezpieczniej i spokojnego snu życzymy również policjantom - powiedział Konrad Sikora, zastępca prezydenta miasta, który podkreśla dobrą współpracę w obu kierunkach.
To wyjątkowy dzień - Święto Policji zbiega się z 100. rocznicą powołania formacji. Z tej okazji życzę wszystkim policjantkom, policjantom, a także pracownikom cywilnym policji - wszelkiej pomyślności i dziękuję za tę służbę - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski. - Każdego dnia funkcjonariusze ryzykują zdrowiem i życiem, chroniąc nas - mieszkańców. Bezpiecznej służby - życzył świętującym starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

20
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group