Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9307
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świętowali niepełnosprawni spod znaku KSON

Wtorek, 11 grudnia 2012, 10:47
Aktualizacja: 10:50
Autor: KSON
Jelenia Góra: Świętowali niepełnosprawni spod znaku KSON
Fot. Andrzej Piotrowski
Szacuje się, że w regionie jeleniogórskim co czwarty mieszkaniec to osoba niepełnosprawna lub wiekowo zaawansowana. W Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Dzień Wolontariusza, w Orient Expressie w Jeleniej Górze, spotkali się niepełnosprawni spod znaku KSON.

Wypełniona po brzegi sala rozbrzmiewała muzyką, śpiewem i występami zaprzyjaźnionego zespołu Sybiracy z Domu Kultury „Muflon”. Był też czas na podziękowania dla wolontariuszy i tych osób lub instytucji, które wyróżniły się w bezinteresownej pomocy całemu środowisku.

Podziękowania i dyplomy wręczono m. in. posłance Marzenie Machałek i współpracującym z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych radnym miejskim: Oliwerowi Kubickiemu, Zbigniewowi Ładzińskiemu, Miłoszowi Sajnogowi, Rafałowi Szymańskiemu, Józefowi Sarzyńskiemu, Wiesławowi Tomerze i Leszkowi Wrotniewskiemu. Wyróżniono również naczelnika Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Pawła Domagałę oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Wojciecha Łabuna.

Przybyła specjalnie na tę uroczystość Ewa Mańkowska, wicewojewoda dolnośląski, wręczyła Brązowe Krzyże zasługi. Otrzymali je: Tadeusz Siwek - wieloletni dziennikarz telewizyjny i redaktor naczelny gazety Niepełnosprawni TU i TERAZ oraz Janusz Wielocha - założyciel, prezes i wolontariusz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group