Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11310
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlęcin: Święto w Siedlęcinie

Środa, 26 września 2018, 17:54
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2018, 11:52
Autor: Paweł Guszała
Siedlęcin: Święto w Siedlęcinie
Fot. Paweł Guszała
W środę, 26 września w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie odbyły się dwie ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia. Były to obchody XXII rocznicy nadania placówce imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania oraz zakończenie projektu termomodernizacji.

Projekt „Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej” realizowany był na terenie gminy w latach 2017 – 2018 i właśnie dobiegł końca.

- Projekt dotyczący poprawy jakości klimatu w gminie Jeżów Sudecki, w tym przypadku termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - bo dotyczy nie tylko tej szkoły, ale również remizy strażackiej i ośrodka zdrowia. Całość projektu to 2,6 mln zł, a z Regionalnego Programu Operacyjnego - 1,1 mln zł – mówi Cezary Przybylski marszałek województwa dolnośląskiego.
- Dzięki temu, że Urząd Marszałkowski dysponuje środkami unijnymi, w osiach priorytetowych można było poprzez Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej pozyskać pieniądze na termomodernizacje. Przede wszystkim w ten sposób działamy na rzecz ochrony powietrza – tłumaczy Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki.

Oba budynki szkoły przeszły generalny remont. Wymieniono okna, drzwi, dachy, elewacje, okablowanie, odświeżono sale lekcyjne i korytarze.

Drugim wydarzeniem jakie odbyło się tego dnia w Siedlęcinie były obchody XXII rocznicy nadania Szkole Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania.

- 22 lata temu nasza szkoła otrzymała to zaszczytne imię. Dyrektorem wtedy była obecna dzisiaj na naszym święcie pani Krystyna Mujta. Współpracowaliśmy i współpracujemy z osobami, które były tajnymi nauczycielami i pokazują dzieciom, jak kochać ojczyznę – mówi Zuzanna Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
787
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group