Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7346
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Święto sztuki ulicy coraz bliżej

Wtorek, 22 lipca 2008, 22:41
Aktualizacja: 22:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Święto sztuki ulicy coraz bliżej
Les sages fous (Mądrzy głupcy) przyjadą aż z Kanady.
Fot. Archiwum
1 sierpnia (piątek) początek XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.Imprezę otworzy wielka parada, której uczestnicy będą mogli założyć rozdawane wcześniej przez organizatorów czapeczki w kształcie rogów i logiem festiwalu. Jeden korowód – z potężnym jeleniem – ruszy sprzed Teatru Jeleniogórskiego. Drugi – z księciem Bolkiem Krzywoustym – uformuje się przy kinie Marysieńka. Oba pochody połączą się na placu Ratuszowym. A orkiestra bębniarzy złożona z chętnych mieszkańców spróbuje pobić rekord Guinessa.

Jeleń będzie potężny. Ponad 7,5 metra wysokości i półtorej tony wagi. Tak wielką figurę już przygotowuje Dariusz Miliński. Nieco mniejsza będzie figura Bolesława Krzywoustego. Na finał książę zapoluje na rogacza. A przed polowaniem w Rynku zabrzmi 900 bębnów, które „odegrają” hejnał jeleniogórski. Ryszard Bazarnik, znany bębniarz, z wysięgnika będzie dyrygował tą nietypową orkiestrą.

Koncert będzie zarazem próbą bicia rekordu Guinessa w tej dziedzinie. Po nim zgromadzeni w Rynku zobaczą Fire show, czyli pokaz około 40 tancerzy ognia. Będą także świadkami wspomnianego już jubileuszowego polowania na jelenia z niespodzianką. Widzowie zobaczą także pierwszą pozycję w programie festiwalu: „Tempu fugit” w wykonaniu Compagnia Teatralne Corona z Korsyki (Włochy).

Weź bębenek i Ty
W wielkim bębnieniu będzie mógł wziąć udział każdy, kto kupi bębenek (4 złote). Organizator zapewnia też darmowe warsztaty, które 31 lipca (w godz. 14 – 16 i 18 – 20) oraz 1 sierpnia (od 11 do 13) poprowadzi sam dyrygent. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i nocleg. Chętni mogą się zgłaszać drogą mailową pisząc na adres koordynacja@teatr.jgora.pl

MFTU zaprasza
Drugi dzień festiwalu to blok występów, na które organizatorzy zapraszają na Rynek od godz. 14. Wystąpi Teatr Wagabunda w sztuce, będącej zarazem blokiem zabaw dla najmłodszych „Port Magiczny”. Zagra dziecięcy Teatrzyk Jelonka Górskiego, który przygotuje sztukę podczas wakacyjnych warsztatów w Teatrze Jeleniogórskim na Scenie Animacji. Wieczorem, od godz. 20.30 – zobaczymy: Teatr Jednego Wiersza z Opola (Szczęścia, szczęścia dla wszystkich), Hereinafter Theatre (Rosja, Niemcy) ze sztuką „Exorsist” oraz katowicki Teatr A PART (Femina v.2”).

W festiwalową niedzielę powtórzy swój występ Teatr Wagabunda. A od godz. 19 zobaczymy kolejno: L’Elephant vert (Francja) w sztuce „C’est du propre”, Les sages fous z Kanady (The Bizzarium: aquarium) oraz Theater Gajes z Holandii (Alice in Wonderland).
XXVI MFTU zwieńczy pokaz sztucznych ogni oraz płonący napis.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal i tygodnik "Jelonka.com".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group