Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6369
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Pracy na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 maja 2013, 15:42
Aktualizacja: 17:00
Autor: Paulina Tomkalska
Fot. Paulina Tomkalska
Dzisiaj (01.05.) na Placu Ratuszowym w Jeleniej górze przedstawiciele jeleniogórskiego SLD spotkali się z mieszkańcami miasta. W obchodach Święta Pracy brali też udział przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Od godz. 10.00 na mieszkańców miasta czekali przedstawiciele jeleniogórskiego SLD. Na specjalnie przygotowanym stole były ulotki z programem partii oraz różne gadżety. Po godz. 11.00 były okolicznościowe przemówienia i życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~zawiedzony 1-05-2013 17:52
Byłem i widziałem.Żenada.Widoczny brak lidera.Za czasów Jurka Szmajdzińskiego był pochód.Teraz garstka ludzi.Pan przewodniczący powiatowy SLD odwalił przemówienie z którego nic nie wynikało.Związkowiec się postarał bo odczytał z kartki co mu napisano.Szanowna lewico dzisiaj straciliście perę głosów i zdecydowanie zniechęciliście mnie i moich znajomych do popierania was.Przestańcie udawać,że chcecie coś zaproponować ludziom.
~s. 1-05-2013 17:57
SLD co to takiego ?
~ 1-05-2013 18:24
Sojusz Lepkich Dłoni? Panom już podziękujemy! Lewica to nie kolesiostwo, a w Jeleniej Górze SLD i PO to Ci sami ludzie, tylko zmieniający barwy partyjne co jakiś czas.
~Zdziwiony..? 1-05-2013 19:39
Do Pana (Kolegi) Zawiedzionego Zgadzam się z Tobą. Mamy inne czasy... Nie ma w nich miejsca na pochody, jak za dawnych lat. Lewica jest mniejsza... Lewica jest słabsza. Pewnie, gdyby zainicjowany został pochód, w którym wzięło by niewiele osób też byłbyś zawiedziony - prawda? I także rozczarowany, że dzisiejsza lewica to nie ta, co kiedyś... Może potrzebna jest Ci mała podpowiedź - otóż dzisiejsza lewica to nie jest ta sama lewica, co kiedyś! Naprawdę! Pewnie należysz do grupy osób, dla których określenie "kiedyś to było lepiej" jest mantrą dnia codziennego... Jeśli jak twierdzisz byłeś i widziałeś - to Pan ze związku zawodowego przeczytał z kartki, bo... nie korzystał z suflera:) Dlaczego od razu założenie, że "ktoś mu napisał"? Tobie też ktoś coś pisze? Podobno - własną miarą...
~Zdziwiony..? 1-05-2013 19:53
Ciąg dalszy do Kolegi Zawiedzionego... Zastanawia mnie, co wg Ciebie miało wynikać z przemówienia Przewodniczącego? Pewnie wolałbyś, żeby zaproponował pracę dla wszystkich, mieszkanie dla każdego i co roku wczasy za granicą... I jeszcze autostradę do przy Jeleniej Górze, a także otwarcie Term Cieplickich pojutrze... Jeśli chcesz - ja Ci to mogę obiecać:) Ale na pewno to chciałeś usłyszeć? Nie jest to szczęśliwy dzień dla lewicy, jeśli traci czyjeś poparcie. Każdy głos jest cenny, jednak zanim podejmiesz decyzję - zastanów się sam, czego oczekujesz. Obietnic? Czy działania? A jeśli działania to zgłoś się do lewicy i zacznij działać. Nie musisz nawet do lewicy - zgłoś się do innej partii. Tylko zacznij działać. Krytykantów i poprawiaczy jest całe mnóstwo...
~Zdziwiony..? 1-05-2013 19:59
Ciąg dalszy do Kolegi Zawiedzionego... Kolego zacytuję Twoje słowa "Przestańcie udawać,że chcecie coś zaproponować ludziom"... I też mam hasło dla Ciebie - przestań udawać, że czegoś oczekujesz. A jeśli oczekujesz - to weź się za to sam... I zacznij realizować swoje własne oczekiwania od pomocy innym... Uwierz mi - wszyscy chcą, żeby było lepiej, więc na pewno znajdzie się ktoś, komu mógłbyś pomóc... I komu będzie z Tobą po drodze... R.
~ded 1-05-2013 20:00
Ja już dawno nie widziałem tylu ludzi z balonikami, gazetkami, ulotkami i książkami z logo SLD !! Przy stoliku była prawdziwa kolejka a ludzie byli bardzo otwarci na rozmowę :) Pozdrowienia dla Koleżanek i kolegów z SLD i FMS w Jeleniej Górze :D
~do marudy 1-05-2013 20:15
Te dziadki zamiast wspominać PRL powinni zacząć pracować na nową lewicę. Brawo dla nowych władz SLD ! Wywieście jeszcze na taczkach PO z Jeleniej i będzie gites :)
~jeleniogórza 1-05-2013 20:42
Ja również z całą pewnością , moja rodzina i znajomi nie poprzemy SLD .Zero poparcia dla tego ugrupowania a już na pewno nie za czasu kiedy liderem jest p.Paczóski (Jeszcze chce się Panu Świętować ?)
~do 20:42 1-05-2013 20:50
Tak i to bardzo. Hoho dobrze , że Pana Paczóskiego wybrali członkowie SLD a to że się Panu nie podoba... no trudno nie wszystkich można zadowolić. Proponuję głosować na liberałów z Palikota albo z PO :) na pewno będzie nam wszystkim lepiej.
~do 20:42 1-05-2013 20:51
to taka wsiowa przekorność na złość mamusi odmrożę sobie uszy...
~ded 1-05-2013 20:54
Na szczęście ja moi znajomi i cała rodzina poprą SLD by dalej nie robić za f...rów PO, PiSu i Palikota oraz Olka "kieliszka" Kwaśniewskiego
~b.b.e 1-05-2013 21:39
Posłanka Szmajdzińska nie nawiedziła towarzyszy,nie była przy tablicy,bywa tylko po diety a region????do następnych wyborów.
~MMMM 1-05-2013 22:01
Jakoś innych ugrupowań partyjnych podczas Święta Ludzi Pracy na ratuszu nie było widać oprócz SLD ......cała reszta pochowała się jak szczury ....ciekawe dlaczego ,czyżby nie mogli społeczeństwu spojrzeć w oczy ???? Pewnie tak .... oprócz pomiatania społeczeństwem ,zabierania miejsc pracy i likwidacji wszystkiego co się da nie zrobili w zamian nic ....a z tego co mówili podczas wyborów miało być tak pięknie ....tylko zapomnieli dodać dla kogo jeśli już mowa o kolesiostwie .............jakoś nie przypominam sobie żeby za czasów SLD w urzędzie była cała "Armia " doradców od spraw zbędnych ..........
~do b.b.e 1-05-2013 23:14
Gdybyś się interesował życiem miasta a nie Peowsko Pisiorowską propagandą to byś głupich pytań nie zadawał...
~ 1-05-2013 23:35
Człowieczku b.b.e Posłanka Szmajdzińka jest posłanką z okręgu jeleniogórsko-legnickiego, czyli powinna być w Jeleniej Górze, czy w Legnicy wg Ciebie? A patrz - ona była w Warszawie, bo tam lewica urządzała główne obchody święta 1 Maja... Niedobra Pani posłanka - powinna być w JG, bo tak sobie życzy "b.b.e"... Ale z "nawiedzaniem towarzyszy" przy tablicy przegiąłeś... Ogarniasz umysłem możliwość, że nie mogła być przy tablicy, bo była przy grobie swego męża?
~Nowe_PZPR 2-05-2013 0:05
No to daliście czadu! Siła w was ogromna! Ilu tam was było, oprócz działaczy PZPR? 20, 30, a może 50-ciu, ... no to rzeczywiście przyszłość należy do SLD (czytaj PZPR).
~ 2-05-2013 7:59
Do Zdziwionego.Piszesz,że nie ma miejsca na pochody ,jakoś w Warszawie znależli się chętni.Czy szef powiatowy zaprosił kogoś z powiatu?Koło SLD np.na Zabobrzu przyciągnęłoby więcej chętnych.Związkowcowi nikt nie podpowiadał bo nie było komu.Przewodniczący mógł powiedzieć jak SLD ocenia np :wielkość bezrobocia,sytuację młodzieży,pomoc ludziom uboższym w powiecie . Szczerze mówiąc odniosłem wrażenie że impreza zorganizowana została dla tzw odfajkowania.Sytuację uratowały grupy rekonstrukcyjne.
~zawiedzony 2-05-2013 8:15
cd do Zdziwionego.Jeżeli powiatowa lewica nie potrafi zorganizować imprezy gromadzącej ludzi lepiej od razu siąść do piwka.W zapowiedziach czytałem że miała być dyskusja o problemach miasta.Czy coś na ten temat usłyszałeś.Ja zaś myślę że w następnych latach w dniu 1 Maja na placu Ratuszowym ksiądz odprawi mszę,działacze się pomodlą,rozdadzą baloniki i będą zastanawiać się jak wygrać następne wybory.Dlatego mówię że na taką lewicę albo inaczej na takich działaczy nie oddam głosu.
~Flagowy 2-05-2013 8:26
Proponuję nową flagę: Na niebieskim tle z gwiazdami białoczerwona flaga, Na białoczerwonej pierś robotnika naga, Pod szyją sierp , nad głową młot a w oczach ciemne gwiazdy!!!!! Realna do przyjęcia.
~myk 2-05-2013 10:03
A kto to jest ten Paczóski, co on robi zawodowo poza wolnym obchodem miasta w dni robocze.HE,HE,he
~emerytka 2-05-2013 10:06
Jak się cieszę,że dożyłam tych czasów,że skończyły się obowiązkowe pochody pierwszomajowe.Teraz widać jak "moc" tkwi w SLD!
~bbee 2-05-2013 10:35
Nie widać jej było na mitingu w Warszawie,może w tym dniu odpoczywała po trudach pracy na wiejskiej.
~b. członek S 2-05-2013 11:39
Zastanawiam sie od lat, dlaczego Świeto Pracy jest \\\"be\\\" dla Solidarności. Czyżby temu zwiazkowi był obojetny los robotników i ich pracy?
~od 2-05-2013 15:32
Ja się zastanawiam gdzie ta moc Pisu albo PO ?? PiS musi zawłas...ć marsze swoimi rozmodlonymi hasełkami promującymi nawet w polityce regionalnej zamach nad Smoleńskiem natomiast PO - czy muszę coś mówić o partii, którą chcą mieszkańcy pozbawić władzy w referendum ??
~do bbee 2-05-2013 15:34
Wstydziłbyś się coś takiego pisać... ale zaraz przecież to nacjonalistyczny PiS ! I wszystko jasne...
~Gość 2-05-2013 15:42
A kogo jeszcze obchodzi to komunistyczne głupie święto ,jak teraz ludzie pracy nie maja gdym ja wiedział że wtedy leżąc na tym styropianie i Wałęsę wybiorą to nawet bym palcem nie kiwnoł w bucie ,doczekaliśmy czasów że ci którzy nic nie robili Tusk i Komorowski i reszta tej hołoty będzie nami tak pomiatać to przypuszczam że żaden z nas by nie stanoł do strajku ,PO gonić tych dziadów do roboty nie za takie pieniądze jakie teraz mają ,Kwaśniewski wiecznie nachlany i cała ta komuna zawszona ,reszta to hołota zbiorowisko Palikotów i tych nie obrażając nikogo Grockich czy też cały gey Palikota ,obrzydzenie mnie bierze na ten cały Syfffffffffff jaki nam zgotowali
~NNNNN 2-05-2013 15:47
Za czasów PO żyje rzeczywiście znacznie lepiej bo oni nie potrzebują Święta Ludzi Pracy....... bo PRACY za ich rządów brak .........
~do Gość 2-05-2013 16:46
1 maja to święto pracy. To, że komuniści nim szafowali jeszcze nie oznacza, że nie jest potrzebne. Zwłaszcza dzisiaj gdy PO uelastycznia Kodeks Pracy a wszyscy gębę cieszą, że jest ok bo premier ładny ma garnitur i się uśmiecha. Na pewno PiS tego nie zmieni, co najwyżej zamieni Polskę w Koreę Północną z gułagami od Bałtyku po Tatry
~Gość 2-05-2013 17:27
do postu z godz 16:46 człowieku czytaj ze zrozumieniem to co ja napisałem ,a potem się wypowiadaj ,ja mówię o całej tej zawszonej elicie która nami do tych czas rządzi czy też rządziła ,trzeba zawsze wybierać ludzi uczciwych nie Partie polityczne które to działają na swoją korzyść i swoich kolesi czy też rodzin znajomków ,a po za tym PO to najgorsze zbiorowisko mend jakie nami rządziły Sawicka jest tego przykładem i sądy z dziadziałe a Tuska irlandia to już całkowity obciach ,więc może nie broń kogoś kto o swoie i PO interesy .
~kora 2-05-2013 17:58
Do myk z 10.03 w pełni się zgadzam i już cię lubię.Pozdrawiam
~kdk 2-05-2013 18:34
Brawo dla Pana Paczóskiego i Obaza :) nareszcie coś się zmienia :)
~ 3-05-2013 0:09
Kiedyś moja znajoma powiedziała mimochodem, że "ludzie nie wiedzą, dlaczego, ale nie lubią Kaczyńskiego". Myślę, że to jest clue całego programu. Wielki sukces kilkuletniej operacji. Sprawić, by ludzie żywili do kogoś niechęć, a jednocześnie nie byli w stanie podać przyczyny. Żeby rechotali, słysząc inwektywy i życzenia śmierci. Żeby prześcigali się w okrutnych żartach. Żeby bali się nie podskoczyć na hasło „Kto nie skacze - ten za krzyżem, hop, hop, hop!”. Wzorce bohaterów sprzed lat odeszły do lamusa. Dziś promuje się dzicz i zezwierzęcenie. To jak sianie przysłowiowego wiatru. .............................................
~dziękipaliko 3-05-2013 0:11
Ustawa przeszła głosami PO, PSL i Ruchu Palikota. 24 maja "Solidarność" tłumnie zjechała do Warszawy pod Pałac Prezydencki, aby przekonać Bronisława Komorowskiego do niepodpisywania ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. Na początku września Komisja Krajowa podjęła uchwałę o skierowaniu skargi do Trybunału Konstytucyjnego. Dokument zawiera trzy zarzuty do ustawy o emeryturach i rentach z funduszu ubezpieczeń społecznych. Zdaniem autorów skargi niezgodne z Konstytucją jest zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn oraz zróżnicowanie warunków nabycia prawa do tzw. emerytur częściowych w zależności od płci. Związek skarży się również na nieprzestrzeganie przyjętej w Polsce konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy w sprawie minimalnych norm zabezpieczenia społecznego. - Ustawa
~ 3-05-2013 0:21
Prywatyzacja czyli pelna ekonomizacja leczenia musi zakonczyc sie eliminacja mniej dochodowych zabiegow i te beda zrzucane na istniejace panstwowe jednostki, slowem jesli nie zostanie zahamowana szalencza prywatyzacja to sporo zabiegow bedziemy musieli realizowac w szpitalach w innych krajach. Niedawno wlasnie zajeto sie tym problemem i rzad opracowal ustawe ktora zaklada zwrot kosztow zabiegu w szpitalu poza granicami Polski do kwoty ktora obowiazuje w Polsce. Slowem jedena z mozliwosci ratowania zdrowia przez pacjenta zostala zamknieta. Na naszych oczach bankrutuje wszystko i nie oslodzi nam tej smutnej rzeczywistosci tysiac czekoladowych orlow.
~ 3-05-2013 14:35
DOLNOŚLĄZAK. Przed wszystkimi ugrupowaniami politycznymi, a tymi w parlamencie w szczególności, pozostaje do zrealizowania ogromne dzieło. 4 czerwca minie 23 lata od transformacji ustrojowej. Warto pokusić się o jakąś a...lizę - bilans dokonań po 1989 roku. Co Polacy zyskali i co utracili. Chyba /?/ minął okres i ludzi aktywnych w PRL zaniechano traktować jak pariasów we własnym kraju. Czyżby zostali "zdekomunizowani" wraz z majątkiem narodowym wytworzonym przez "komunę" a zagospodarowanym przez styropianowych "reformatorów"? Holocaust na "solidaruchach" i ich pochodnych - to nie po chrześcijańsku. Na początek wystarczy im skuteczna terapia oczyszczająca od doktryn i hipotez ciężko chorego Antoniego i zakażonego zespołu.
~NNN 3-05-2013 15:36
a...liza jest krótka ....żyje znacznie lepiej ale za granicami naszego Państwa o ile je jeszcze można tak nazwać bo wszystko sprzedane jest kapitałowi obcemu ...do tego podnosi się wiek emerytalny ,majstruje przy kodeksie pracy oraz wolnym dostępie do internetu ,ludzie pracują po kilkadziesiąt godzin bojąc się o utratę miejsca pracy ,płacone maja za np.8 godzin, młodzi nie maja możliwości uzyskania własnego mieszkania więc nie decydują się na potomstwo ....nie no jest rewelacja .......stwierdzenie jest krótkie WYWALIĆ PO W KOSMOS BO NIE DŁUGO BĘDZIEMY SZAŁASY SOBIE BUDOWAĆ !!!!! Złośliwi mogą pisać głupoty prawda jest taka że wartości socjaldemokratyczne posiada tylko SLD w dodatku bez ślepego zapatrzenia się w stronę kościoła jak to ma miejsce w PiS-e ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group