Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6729
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto Muzyki w Bukowcu

Sobota, 16 czerwca 2018, 7:51
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 8:50
Autor: WAC
Region: Święto Muzyki w Bukowcu
Fot. Organizator
Już dziś (16.06) w Bukowcu odbędzie się koncert w ramach kolejnej edycji Święta Muzyki. O godzinie 17.00 w Artystycznej Stodole wystąpi zespół T/Aboret.

Muzyka T/Aboretu łączy skandynawski oddech z bliskowschodnią energią, pozostając wierną polskim korzeniom. T/Aboret to pobudzona jazzem i muzyką świata opowieść snuta czterema różnymi głosami.

Zespół ma na koncie wiele udanych występów na różnych scenach - poważnych (Festiwal Muzyki Klasycznej w Solcu, Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski") i alternatywnych (Slot Art Festival, Fama Festiwal). Jest także zdobywcą I miejsca oraz nagrody publiczności w konkursie „ScenaOtwarta” XXV Mikołajek Folkowych, laureatem Ladies JAzz Festiwal czy Festiwalu Fama.

Skład T/Aboretu: Natalia Czekała - fortepian, śpiew, Karolina Matuszkiewicz - skrzypce, śpiew, suka biłgorajska, fidel płocka, kemanche, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, Krzysztof Guzewicz - instrumenty perkusyjne.

Wcześniej, bo o godzinie 15.00 w Herbaciarni zagra gitarzysta Wincenty Krawczyk. Urodzony w 1998 roku w Jeleniej Górze artysta, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie gitary Marka Mikulskiego. Obecnie jest studentem Wyższej Niemieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Trossingen w klasie dr Michała Stanikowskiego.

Wincenty Krawczyk bierze udział w wielu kursach oraz konkursach muzycznych. Jest między innymi laureatem konkursu na Słowacji oraz w Niemczech. Wincenty występował na wielu scenach muzycznych takich jak Teatr Nasz w Michałowicach czy Filharmonia Dolnośląska wraz z orkiestrą. Wykonuje program solowo jak i zarówno w duetach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group