Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7542
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Święto miasta trwa

Niedziela, 16 czerwca 2019, 6:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:19
Autor: WAC
Piechowice: Święto miasta trwa
Fot. WAC
Mieszkańcy Piechowic udowadniają, że szklarskie tradycje nie są im obce. W mieście nad Kamienną od piątku (14.06) trwa jego święto miasta, czyli Kryształowy Weekend.

Kryształowy Weekend rozpoczął się w piątek (14.06) od Rodzinnego Pikniku Ekologicznego na 60 – lecie Karkonoskiego Parku Narodowego, który odbywał się na terenie Huty „Julia”. Tam też na scenie doszło do symbolicznego przekazania przez burmistrza Jacka Kubielskiego kryształowego klucza do miasta Stanisławowi Zającowi, który przez wiele lat pracował w „Julii”. Dzień zakończyły koncerty Anny Waraszko i Piotra Wyrostka.

W sobotę (15.06) najpierw swoje talenty, na scenie usytuowanej przy budynku dworca PKP, prezentowały przedszkolaki i dzieci z miejscowych szkół. W tym też miejscu ogłoszono wyniki konkursów „Szklana Improwizacja”, „Ładnie Mieszkać” oraz turnieju szachowego o puchar posłanki Zofii Czernow. O godzinie 18.00 uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Jacek Kubielski w asyście posłanki Z. Czernow i reprezentującego senatora Krzysztofa Mroza, Jarosława Tarnowskiego. Po nich koncert dała orkiestra dęta miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Kolejnym punktami programu był występ kabaretu Fifa Rafa oraz gwiazdy wieczoru grupy Masters.

Przez cały weekend dużym powodzeniem cieszą się potrawy serwowane z food tracków zaparkowanych na ul. Mickiewicza, a dzieci oblegają dmuchańce oraz stoisko z popcornem i watą cukrową.

Dziś ostatni dzień święta Piechowic. Jego główne atrakcje to rowerowy rajd rodzinny (start godzina 12.00) i występ zespołu Szklarki (14.30).

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group