Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8224
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto flagi symbolicznie

Niedziela, 2 maja 2021, 16:33
Aktualizacja: 16:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto flagi symbolicznie
Fot. Przemek Kaczałko
Ze względu na rządowe ograniczenia, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w skromniejszej formie. Dzisiaj (2.05) prezydent Jeleniej Góry wraz z zastępcą, harcerzami oraz radnymi i sympatykami Koalicji Obywatelskiej spotkali się na Placu Ratuszowym, aby odśpiewać hymn i wciągnąć biało-czerwoną na maszt przed Urzędem Miasta.

Do 2019 roku odbywał się szereg wydarzeń ku czci barwom narodowym, jednak od ogłoszenia pandemii w 2020 roku uroczystości są jedynie symboliczne.

Jest to związane z pandemią - wszyscy jesteśmy w maskach. Dodatkowo nie dopisuje pogoda, ale myślę, że jak zakończymy ten trudny czas, to każdy dzień będzie dla nas radością, każdy dzień będzie świętem - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

W poprzednich latach rozdawano mieszkańcom flagi narodowe i jak zapowiada prezydent, na Święto Niepodległości będzie chciał wrócić do tradycji, aby mieszkańcy jeszcze liczniej mogli wywieszać je na swoich domach, podczas świąt państwowych.

Mieszkańcom życzę przede wszystkim, żebyśmy rozstali się z covidem i pozytywnie patrzyli na miasto oraz kraj - dodał J. Łużniak.

Równie skromnie ma być w poniedziałek (3.05), kiedy to w samo południe prezydent i przedstawiciele różnych organizacji złożą kwiaty pod pomnikiem Wolność i Niepodległość przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Twoja reakcja na artykuł?

11
55%
Cieszy
2
10%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group