Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4411
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Święto dla fanów rapu. W sierpniu

Wtorek, 5 lipca 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Święto dla fanów rapu. W sierpniu
Fot. Organizatorzy
W tym roku fani brzmień rap i hip–hop z całej Europy będą hucznie celebrować jubileuszową, 10. edycję najważniejszej na naszym kontynencie imprezy z czarnymi brzmieniami. Festiwal Hip Hop Kemp, bo o nim mowa, startuje w czwartek 18 sierpnia 2011 r. w czeskim Hradec Králové, tuż przy polskiej granicy w Kudowie Zdrój i potrwa do soboty, 20 sierpnia.

Na Hip Hop Kemp tysiące fanów przyciąga przede wszystkim najwyższej klasy muzyka rap, której próżno szukać na innych festiwalach. Od samego początku na głównej scenie festiwalowej występują uznani i szanowani przez wymagających słuchaczy przedstawiciele hip-hopu z całego świata, zaś nocne imprezy w dawnych hangarach samolotowych rozkręca czołówka europejskiego dj-ingu.

Dziesiątym urodzinom festiwalu towarzyszy przywoływanie historii poprzednich edycji. Kolejność podawania kolejnych artystów, którzy napiszą historię 10. edycji, nie jest przypadkowa. Wielu z nich pojawiło się już na poprzednich edycjach Hip Hop Kemp. Atmosferę pierwszych trzech edycji festiwalu z 2003 roku przywołają Looptroop Rockers, Mr. Lif, Phi-Life Cypher, Wildchild (Lootpack) oraz K-Otix. Pojawi się też ambasador festiwalu Hip Hop Kemp, czyli DJ Vadim ze swoim nowym projektem The Electric. Ill Bill powróci z Vinnie Pazem jako Heavy Metal Kingz. Na głównej scenie wystąpią także wykonawcy najbardziej pamiętnych występów w historii festiwalu, czyli m.in. hardcore'owy duet M.O.P., Black Milk, Sean Price i Guilty Simpson (jako Random Axe) i przede wszystkim Method Man (Wu-Tang Clan) i Redman.

Wśród kempowych debiutantów najbardziej atmosferę podgrzewają Mayer Hawthorne - wskrzesiciel starego soulu, który zagra z live bandem, jedyny w swoim rodzaju Pharoahe Monch, formacja The Arsonists, filadelfijczyk Peedi Crakk, oraz sensacyjny kolektyw ODWGKTA (Odd Future), okrzyknięty nowym Wu-Tang Clanem.

Bardzo silnie wygląda reprezentacja Polski. Na 10. edycji festiwalu Hip Hop Kemp zobaczymy m.in. projekt Parias (Włodi i Pelson z Molesty oraz Eldo z Grammatika), donGURALesko, Grubsona wraz z 3oda Kru oraz Tego Typa Mesa i załogę Alkopoligamia.com.

Fani europejskiego rapu będą także mieli mnóstwo powodów do radości. Międzynarodowy charakter festiwalu utrwalą reprezentanci takich państw, jak chociażby Francja – żywiołowy skład Hocus Pocus i mistrzowie dj-ingu Beat Torrent, Wielka Brytania – Mystro, Grecja - Logos Apili, Niemcy - Herr Von Grau, K.I.Z., Holandia – Dikke Vandalen, czy naturalnie Czechy i Słowacja.

Od pierwszej edycji o imprezie mówi się “Festiwal z atmosferą”. Na wyjątkowo pozytywny klimat HHK składa się mnóstwo czynników. Przede wszystkim jest to zasługa beztroskiej integracji kilkunastu tysięcy fanów imprezowego wypoczynku i czarnych brzmień z całego Starego Kontynentu. Czesi, Polacy, Słowacy, Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy i mnóstwo innych narodów jednoczą się w zabawie w sierpniowy weekend, pokazując jak silnym międzynarodowym ruchem jest kultura hip-hop. Atmosferze integracji sprzyjają wspólny nocleg na gigantycznym polu namiotowym oraz częste wypady do centrum uroczego Hradec Králové.

Malowniczy teren festiwalu (dawne lotnisko położone przy dwóch pięknych jeziorkach, mnóstwo zielonych terenów) skąpany w promieniach sierpniowego słońca dodatkowo sprzyja zaliczeniu niezapomnianych wakacji. Mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku i dodatkowe atrakcje, oferowane przez festiwalowe miasteczko, to również cechy charakterystyczne wydarzenia.

Hip Hop Kemp to najbardziej popularna zagraniczna impreza wśród polskich fanów. Co roku do Hradec wybiera się kilka tysięcy rodaków, by przeżyć najprzyjemniejsze 3 dni w całym roku. Do położonego tak blisko Polski miasta można dojechać samochodem, pociągiem albo tzw. Kempobusem, czyli specjalnym autokarem, który dowozi fanów na teren festiwalu z kilkunastu największych polskich miast.

Trzydniowe karnety są dostępne w promocyjnych cenach: 192 zł za zwykły bilet i 351 zł za opcję VIP. Polska przedsprzedaż prowadzona jest w internecie przez sklep www.urbancity.pl i wkrótce także przez sieć punktów Eventim (m.in. salony EMPiK). Już niedługo do sprzedaży trafią także pakiety BILET + KEMPOBUS.

Polskim promotorem festiwalu Hip Hop Kemp jest Agencja Joytown. Najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na jego oficjalnych stronach: www.hiphopkemp.pl oraz www.facebook.com/hiphopkemppl.

Festiwal Hip Hop Kemp 2011
18-20.08.2011
Festival Park, Hradec Králové, Czechy
Bilety: www.urbancity.pl oraz (wkrótce) sieć Eventim (m.in. bileterie EMPiK)
Info: www.hiphopkemp.pl www.facebook.com/hiphopkemppl
Promocja: Agencja Joytown

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group