Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9820
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Białej Laski z przyjaciółmi

Środa, 24 października 2018, 14:16
Aktualizacja: Środa, 7 listopada 2018, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto Białej Laski z przyjaciółmi
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny jeleniogórskie koło Polskiego Związku Niewidomych uczciło Międzynarodowy Dzień Białej Laski zapraszając swoich członków i osoby oficjalne na uroczystość w Hotelu Fenix w Jeleniej Górze. W trakcie spotkania wyróżniono trzy osoby, przyznając im tytuł Przyjaciela Niewidomych.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to okazja dla zarządu związku na podsumowanie działalności, wyróżnienie osób i instytucji, które wspierają ich działalność oraz na integrację. W tym roku wśród uhonorowanych odznaką Przyjaciel Niewidomych znaleźli się: Wojciech Chadży (prezydent Rotary Club Jelenia Góra, prezes firmy Kry-Cha), Grzegorz Rybarczyk (Straż Miejska) oraz Ryszard Knoll (Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o).

- Dla mnie to szczególny zaszczyt, ale to nie tylko moja zasługa. To również zasługa Straży Miejskiej, która pozwala mi na organizację spotkań, imprez i konferencji na rzecz osób potrzebujących pomocy - powiedział Grzegorz Rybarczyk.
- Miło, że ktoś dostrzega jakieś zasługi, chociaż one nie są chyba aż tak duże, więc jestem zaskoczony tym wyróżnieniem. Dwa lata temu postanowiliśmy zaprosić członków związku na nasz festyn, organizowany przez nasz klub przy udziale finansowym i wolontariuszy z wałbrzyskiej Toyoty - mówił Ryszard Knoll, członek zarządu Klubu Żeglarskiego Horyzont w Jeleniej Górze, a jednocześnie przedstawiciel Toyoty. Na podobne wydarzenie miało miejsce również w tym roku.

Z kolei Wojciech Chadży od wielu lat współpracuje z osobami niepełnosprawnymi, a z osobami niewidomymi i niedowidzącymi kontakty są coraz częstsze.

- Jako firma Krycha pomagamy w postaci autobusów na wycieczki dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Jeździliśmy na wycieczki po agroturystykach. Jako Rotary Club to pomoc bardziej wymierna - finansowa. Chcę, aby ci ludzie mogli integrować się ze społeczeństwem - wyznał trzeci z wyróżnionych, Wojciech Chadży.

Wydarzenie pod hasłem "Koncertowa Biała Laska" odbyło się przy udziale zaproszonych gości i członków związku. Podczas spotkania szefowa jeleniogórskiego koła przedstawiła sprawozdanie z działalności.

- Realizowaliśmy projekty takie, jak: "Dolina Bobru widziana inaczej", "Inspiracje niewidomego", "Karpacz widziany inaczej", dwie wycieczki jednodniowe - Zamek Grodziec, Bolesławiec oraz wyjazd do Wrocławia, a z małych grantów Toyoty realizowaliśmy piknik w Pilchowicach - wymieniała Iwona Tymiuk, prezes PZN w Jeleniej Górze.

W związku zrzeszonych jest 480 osób oraz 20 podopiecznych dzieci. W części artystycznej wystąpili: Leszek Kopeć, Joanna Zdobylak oraz Andrey Tikhonov.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
1
Nigdy
0%
Rzadko
0%
Czasami
100%
Często
0%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group