Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8103
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Białej Laski

Niedziela, 10 listopada 2019, 7:47
Aktualizacja: Wtorek, 12 listopada 2019, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto Białej Laski
Fot. Przemek Kaczałko
Odznaki dla zasłużonych oraz przyjaciół Polskiego Związku Niewidomych, a także podsumowanie kolejnego roku działalności – to główne punkty programu Święta Białej Laski, które odbyło się w Hotelu Fenix w Jeleniej Górze. Była to również okazja do krótkiego wykładu, przekazania ważnych informacji członkom związku oraz wspólnych rozmów.
W tym roku zrealizowaliśmy sporo projektów, dofinansowanych nie tylko przez Urząd Miasta Jeleniej Góry, ale też przez MOPS Jelenia Góra, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiat Jeleniogórski. Dzięki temu mogliśmy zmieniać postrzeganie osób z dysfunkcją narządu wzroku - pokazać, że działamy nie tylko w swoim środowisku, ale też wychodzimy na zewnątrz. Organizowaliśmy spływy, wyjazdy w góry, wydarzenia kulturalne - powiedziała Iwona Tymiuk, prezes jeleniogórskiego koła PZN.

Złotą odznakę Polskiego Związku Niewidomych otrzymały: JZO S.A. oraz wolontariuszka Agnieszka Smolińska, związana z Książnicą Karkonoską. Brązową odznaką został wyróżniony wiceprezes jeleniogórskiego koła PZN - Tomasz Żylewicz. Ponadto przyznano odznaki „Przyjaciel Niewidomego”, które odebrali: Iwona Skowron, Krzysztof Błażejczyk oraz Przemysław Kaczałko. Za współpracę podziękowano Piotrowi Iwańcowi - dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

To dla mnie wielkie wyróżnienie. Działanie na rzecz osób niepełnosprawnych napędza mnie samo w sobie, jednak takie wyróżnienie to dla coś wyjątkowego - powiedział Tomasz Żylewicz, który w związku odpowiada głównie za działalność na rzecz dzieci. Jak zapowiada, podejmuje nową inicjatywę pod hasłem "Lokal przyjazny osobom niewidomym" i wkrótce poznamy pierwsze efekty.

W trakcie uroczystości Konrad Sikora - zastępca prezydenta miasta, przekazał prezent dla Oli Zielińskiej - młodej szachistki, która odnosi sukcesy sportowe w swojej kategorii. Jak poinformowano, decyzją rodziców Oli - szachy będą też służyć pozostałym dzieciom związanym z Polskim Związkiem Niewidomych.

Ponadto, w programie obchodów Święta Białej Laski znalazł się krótki, ale bardzo ciekawy wykład dra Jerzego Widerskiego na temat komunikacji wizualnej.

Aktualnie w jeleniogórskim kole PZN są zrzeszone 434 osoby dorosłe, a dodatkowo związek opiekuje się 27 dziećmi w wieku od 2 do 16 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
11%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group