Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6688
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świetnie im się powoziło!

Wiadomości: STARA KAMIENICA
Niedziela, 20 czerwca 2010, 17:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 9:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przy nieco mniejszym zainteresowaniu, ale w lepszych warunkach i korzystnej pogodzie na hipodromie w Starej Kamienicy prezentowano dziś kunszt powożenia zaprzęgami. Podziwiano piękno koni i precyzję zawodników.

To już szósta edycja Amatorskich Zawodów w Powożeniu. – Jest to impreza dla tych „zapalonych zaprzęgowców”, którzy nie mogą lub nie chcą brać udziału w zawodach ogólnopolskich. Konkurs stwarza zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz przygotowania i wyszkolenia koni w duchu sportowej rywalizacji – informują organizatorzy.

Hipodrom w Starej Kamienicy zmienił się na korzyść w stosunku do roku ubiegłego. Wyrównano jego powierzchnię i zapewniono, że za rok będzie ona pokryta trawą. Udało się także wprowadzić przeszkodę wodną na trasie „maratonu”. Szkoda jedynie, że usytuowano ją praktycznie poza zasięgiem wzroku publiczności.

Na starcie stanęło jedynie pięć zaprzęgów. Część zgłoszonych zawodników nie dojechała. Zabrakło, między innymi, obecnych rok temu Niemców. Mniej było też publiczności. Być może na frekwencje miały wpływ transmisje z meczów ze sportowych aren Mundialu 2010

W Starej Kamienicy rywalizowano w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, maratonie i konkursie zręczności powożenia. W drugiej – najbardziej widowiskowej konkurencji – zaprzęgi wraz z załogą musiały pokonać tor przeszkód ze wspomnianą przeszkodą wodną. Zabroniono galopu ze względu na ograniczoną przestrzeń. Jednak niektórzy powożący mknęli między słupkami bardzo szybko demonstrując opanowanie zarówno pojazdu jak i koni. Liczył się nie tylko czas przejazdu, lecz także styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania koniem. Po zakończeniu trzeciego etapu następuje podsumowanie punktów karnych i wyłonienie zwycięzcy.

Imprezę połączoną z festynem i prezentacjami miejscowych twórców przygotowało i zorganizowało Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości Izery. Była okazja do wzięcia udziału w losowaniu, gdzie nagrodą główną był kurs na prawo jazdy. Nie zapomniano o ciepłym poczęstunku i zimnych napojach.

Wyniki VI Amatorskich Zawodów w Powożeniu.
1 Wiesław Surówka 155,52 (para: konie: Perła i Rado)
2.Michał Jabłoński 161,25 (singiel: Ezyra)
3. Piotr Bachór 178,38 (para: Wiktor i Goliat)

najlepszy przejazd ujeżdżenia: Wiesław Surówka
najlepszy przejazd maratonu: Michał Jabłoński
najlepszy wynik w Konkursie Zręczności Powożenia: Michał Jabłoński
najlepszy luzak: Piotr Karmelita
najlepsza luzaczka: Renata Czesnowska
najlepiej współpracujący koń: Pakt (właściciel: Mirosław Czesnowski)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Matysia 20-06-2010 18:06
A kto o tym wiedział, róbcie tak dalej a na następnych imprezach bedzie tylko Sołtys i Proboszcz
~Miłośnik Koni do Matysi 20-06-2010 19:25
"Piękne Zaprzęgi na Hipodromie Izerskim'' -tytuł zapowiedzi imprezy na portalu Jelonki com w dniu 18.06.2010r. Zanim zwrócisz uwagę w nieuprzejmym tonie - czytaj uważnie Jelonkę. Niezależnie od opisanej sytuacji -Sołtys i Proboszcz będą mile widziani na każdej takiej imprezie. Podziękowania Organizatorom Fantastycznej imprezy. Brawa i gratulacje dla Michała Jabłońskiego !
~Hipodrom? 20-06-2010 19:51
w Polsce znam tylko trzy hipodromy: * Sopot * Wrocław-Partynice * Warszawa-Służewiec Stara Kamienica to ma tyle wspólnego z hipodromem co kamień węgielny z węglem kamiennym. To tylko zwykła amatorska rywalizacja Panie Tejo. Zdjęcia to też robione na ilość bo większość to te same obiekty. Jednym słowem cienizna.
~tam byłam 20-06-2010 21:30
bardzo fajma impreza widowiskowe pokazy mam nadzieje ze za rok impreza odbedzie się z jeszcze wiekszym rozmachem gratulacje dla organizatorów
~Power. G 20-06-2010 22:01
Nikt nie zmusza do komentowania, a niektórzy tylko po to się udzielają by drugiej osobie dopiec, dogadać i zrobić przykrość. Michał już w szkole wyróżniał się ogromną wiedzą i doświadczeniem jeśli chodzi o konie i rolnictwo, hipodrom jaki jest taki jest ale coś się dzieje i bynajmniej nie jest to popijanie piwka w krzakach i rzucanie butelkami tylko świetna zabawa na świeżym powietrzu, gdzie można podjechać z dzieciakiem i aktywnie spędzić niedzielę.
~Widz 20-06-2010 23:59
Grubiutki Hipodromie z 19:51. W porównaniu z rokiem ubiegłym łąkę przeznaczoną na miejsce zawodów konnych znacznie zmodernizowano. Widać to gołym okiem.Należy docenić wkład pracy organizatorów ze St.Kamienicy.Czsami zwykła rywalizacja amatorska takich zawodów stanowi zainteresowanie mieszkańców i osób przyjezdnych z okolic województwa. Mam nzdzieję,że organizatorzy zbudują prawdziwy teren rozgrywania konkursów jeżdzieckich!
~Obserwator 21-06-2010 19:17
O ile dobrze pamiętam w zeszłym roku nie było zawodników z Niemiec...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group