Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4105
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

STARA KAMIENICA: Świetnie im się powoziło!

Niedziela, 20 czerwca 2010, 17:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 9:42
Autor: TEJO
STARA KAMIENICA: Świetnie im się powoziło!
Fot. TEJO
Przy nieco mniejszym zainteresowaniu, ale w lepszych warunkach i korzystnej pogodzie na hipodromie w Starej Kamienicy prezentowano dziś kunszt powożenia zaprzęgami. Podziwiano piękno koni i precyzję zawodników.

To już szósta edycja Amatorskich Zawodów w Powożeniu. – Jest to impreza dla tych „zapalonych zaprzęgowców”, którzy nie mogą lub nie chcą brać udziału w zawodach ogólnopolskich. Konkurs stwarza zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz przygotowania i wyszkolenia koni w duchu sportowej rywalizacji – informują organizatorzy.

Hipodrom w Starej Kamienicy zmienił się na korzyść w stosunku do roku ubiegłego. Wyrównano jego powierzchnię i zapewniono, że za rok będzie ona pokryta trawą. Udało się także wprowadzić przeszkodę wodną na trasie „maratonu”. Szkoda jedynie, że usytuowano ją praktycznie poza zasięgiem wzroku publiczności.

Na starcie stanęło jedynie pięć zaprzęgów. Część zgłoszonych zawodników nie dojechała. Zabrakło, między innymi, obecnych rok temu Niemców. Mniej było też publiczności. Być może na frekwencje miały wpływ transmisje z meczów ze sportowych aren Mundialu 2010

W Starej Kamienicy rywalizowano w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, maratonie i konkursie zręczności powożenia. W drugiej – najbardziej widowiskowej konkurencji – zaprzęgi wraz z załogą musiały pokonać tor przeszkód ze wspomnianą przeszkodą wodną. Zabroniono galopu ze względu na ograniczoną przestrzeń. Jednak niektórzy powożący mknęli między słupkami bardzo szybko demonstrując opanowanie zarówno pojazdu jak i koni. Liczył się nie tylko czas przejazdu, lecz także styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania koniem. Po zakończeniu trzeciego etapu następuje podsumowanie punktów karnych i wyłonienie zwycięzcy.

Imprezę połączoną z festynem i prezentacjami miejscowych twórców przygotowało i zorganizowało Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości Izery. Była okazja do wzięcia udziału w losowaniu, gdzie nagrodą główną był kurs na prawo jazdy. Nie zapomniano o ciepłym poczęstunku i zimnych napojach.

Wyniki VI Amatorskich Zawodów w Powożeniu.
1 Wiesław Surówka 155,52 (para: konie: Perła i Rado)
2.Michał Jabłoński 161,25 (singiel: Ezyra)
3. Piotr Bachór 178,38 (para: Wiktor i Goliat)

najlepszy przejazd ujeżdżenia: Wiesław Surówka
najlepszy przejazd maratonu: Michał Jabłoński
najlepszy wynik w Konkursie Zręczności Powożenia: Michał Jabłoński
najlepszy luzak: Piotr Karmelita
najlepsza luzaczka: Renata Czesnowska
najlepiej współpracujący koń: Pakt (właściciel: Mirosław Czesnowski)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group