• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 21:33
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 9130
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świetna zabawa na „Lemowisku”

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
Osiem lat temu w głowach nauczycieli kowarskiego "ogólniaka" zrodził się pomysł przygotowania wraz z uczniami pikniku rodzinnego dla całej miejskiej społeczności. Pierwsza odsłona „Lemowiska” z 2010 roku, była kameralną imprezą, która przez ostatnie lata ewoluowała do dużego wydarzenia w kalendarzu imprez w mieście nad Jedlicą.

Pośród atrakcji, na pierwszym miejscu można wymienić przegląd najmłodszych talentów z kowarskich szkół i przedszkola, dla których nierzadko jest to pierwszy występ na scenie. Swoimi sztuczkami z rewolwerami i batem zabawiali uczestników kowboje z Western City w Ściegnach. Dzięki uprzejmości RC Nitro Cars Kowary, można było obejrzeć pokazy zdalnie sterowanych modeli spalinowych. Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach przygotowało wspaniałą ścieżkę edukacyjną. Jak co roku nie zawiodła także Straż Pożarna. Kto chciał, mógł zasiąść za kierownicą wozu ratowniczo-gaśniczego.

- Spotkaliśmy się tutaj przede wszystkim, aby się dobrze bawić i lepiej się poznać. -mówi Krystyna Patynowska, dyrektor ZSO w Kowarach. Tematem tegorocznego „Lemowiska” są wakacje. Nie myślimy dzisiaj o szkole, myślimy o zabawie, jedzeniu, tańcu i śpiewie. Mamy mnóstwo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje dyrektorka.

- Takie spotkanie to także okazja, aby zaprezentować naszą ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, a tutaj mamy jedną nowość. Oprócz Liceum Ogólnokształcącego, planujemy otworzyć także Szkołę Branżową I stopnia, gdzie będziemy kształcić w zawodach ślusarz i operator obrabiarek skrawających. Szkoła będzie wyjątkowa, ponieważ gwarantujemy uczniom zatrudnienie u kowarskich pracodawców, jako młodociani pracownicy. Uczniowie za swoja pracę będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 300 złotych w pierwszej klasie, 400 złotych w drugiej i 500 w trzeciej. Ponadto uczniowie szkoły branżowej będą mogli uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które serwujemy licealistom - zapewnia dyrektorka kowarskiego zespołu szkół.

W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło licytacji, loterii fantowej, animacji dla dzieci, malowania twarzy, warsztatów tworzenia biżuterii, rozgrywek intelektualnych i sportowych oraz pysznego jedzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tuiteraz 12-06-2017 21:42
Fajna impreza, tylko dlaczego ludzie nie uczestniczą tłumnie. Pewno siedzą w internecie i dają sobie nawzajem"kciuki skierowane do góry"Dziś to jest prestiż mieć tych kciuków jak najwięcej.I po co to komu?
~Ciekawy 13-06-2017 21:55
A co bedzie z ZSO po likwidacji gimnazjum? LO i ZSZ to troche malo na taki piekny budynek... Szkoda fajnej szkoly... :( Reforma zabija szkoly w malych miejscowosciach, a to wazne centra aktywnosci spolecznej i kultury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group