Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7330
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Świetna zabawa na „Lemowisku”

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Świetna zabawa na „Lemowisku”
Fot. Tomasz Raczyński
Osiem lat temu w głowach nauczycieli kowarskiego "ogólniaka" zrodził się pomysł przygotowania wraz z uczniami pikniku rodzinnego dla całej miejskiej społeczności. Pierwsza odsłona „Lemowiska” z 2010 roku, była kameralną imprezą, która przez ostatnie lata ewoluowała do dużego wydarzenia w kalendarzu imprez w mieście nad Jedlicą.

Pośród atrakcji, na pierwszym miejscu można wymienić przegląd najmłodszych talentów z kowarskich szkół i przedszkola, dla których nierzadko jest to pierwszy występ na scenie. Swoimi sztuczkami z rewolwerami i batem zabawiali uczestników kowboje z Western City w Ściegnach. Dzięki uprzejmości RC Nitro Cars Kowary, można było obejrzeć pokazy zdalnie sterowanych modeli spalinowych. Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach przygotowało wspaniałą ścieżkę edukacyjną. Jak co roku nie zawiodła także Straż Pożarna. Kto chciał, mógł zasiąść za kierownicą wozu ratowniczo-gaśniczego.

- Spotkaliśmy się tutaj przede wszystkim, aby się dobrze bawić i lepiej się poznać. -mówi Krystyna Patynowska, dyrektor ZSO w Kowarach. Tematem tegorocznego „Lemowiska” są wakacje. Nie myślimy dzisiaj o szkole, myślimy o zabawie, jedzeniu, tańcu i śpiewie. Mamy mnóstwo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje dyrektorka.

- Takie spotkanie to także okazja, aby zaprezentować naszą ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, a tutaj mamy jedną nowość. Oprócz Liceum Ogólnokształcącego, planujemy otworzyć także Szkołę Branżową I stopnia, gdzie będziemy kształcić w zawodach ślusarz i operator obrabiarek skrawających. Szkoła będzie wyjątkowa, ponieważ gwarantujemy uczniom zatrudnienie u kowarskich pracodawców, jako młodociani pracownicy. Uczniowie za swoja pracę będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 300 złotych w pierwszej klasie, 400 złotych w drugiej i 500 w trzeciej. Ponadto uczniowie szkoły branżowej będą mogli uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które serwujemy licealistom - zapewnia dyrektorka kowarskiego zespołu szkół.

W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło licytacji, loterii fantowej, animacji dla dzieci, malowania twarzy, warsztatów tworzenia biżuterii, rozgrywek intelektualnych i sportowych oraz pysznego jedzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group