Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5337
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świetna zabawa na balu w stylu góralskim!

Sobota, 7 lutego 2015, 11:43
Aktualizacja: Niedziela, 8 lutego 2015, 7:51
Autor: Mea
Jelenia Góra: Świetna zabawa na balu w stylu góralskim!
Fot. Mea
Ponad sto osób bawiło się wczoraj (06.02) w Hotelu Cieplice na Balu Karnawałowym „Krakowiacy i Górale”, który zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem pod hasłem „We wspólnym obcowaniu zanikają wszelkie upośledzenia”.

Bal odbył się po raz siedemnasty. Wzięli w nim udział członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jeleniej Góry i Kowar, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „My też potrafimy” ze Ściegien, TWK, Jeleniogórski Klub Sportowo-Rehabilitacyjny Simet, pracownicy „Proinvalu” oraz „Simetu”. Na balu była również m.in. Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar oraz prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński.

– Odbył się plebiscyt na Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2014, wybraliśmy Królową i Króla balu, a bawił nas tradycyjnie Kabaret „Paka”. Podczas imprezy zaniknęły wszelkie uprzedzenia i niepełnosprawni mimo różnych dolegliwości wspaniale bawili się – mówił Lech Karbowski, prezes TWK w Jeleniej Górze.

Najlepszym Sportowcem została Lucyna Kornobys. Zdobyła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski w Białymstoku, pierwsze miejsce na Mitingu Lekkoatletycznym w tych samych dyscyplinach w Słubicach, pierwsze miejsce na Mitingu Integracyjnym w pchnięciu kulą w Kozienicach oraz drugie miejsce w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem na Mistrzostwach Europy w Walii.

- Był to dla mnie jeden z lepszych okresów. Dzięki tym osiągnięciom będę mogła w bieżącym roku wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Liczę więc na kolejne medale, które zakwalifikują mnie do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Próbuję też aktywizować osoby niepełnosprawne - mówiła Lucyna Kornobys.

Nominowani do tytułu byli również Krzysztof Boguszewski, który gra w piłkę siatkową i zdobył pierwsze miejsce w Turnieju Wiosny oraz czwarte na Mistrzostwach Polski w Szczecinie, a także Łukasz Wolski - zdobywca trzeciego miejsce na mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.

Już w pierwszych minutach parkiet zapełnił się tańczącymi parami. Były różne konkursy m.in. na najlepszy strój damski i męski. – Tym razem tematyka imprezy dotyczy Krakowiaków i górali, nie łatwo było dobrać strój na tę okazję, ale udało się. Pomysł był super, zabawa przednia. Spotykałem się ze znajomymi, ale też była okazja do poznania nowych osób – stwierdził Cezary Klukiewicz z Warsztatów Terapii Zajęciowych na jeleniogórskim Zabobrzu.

- Integracja jest bardzo ważna. Cieszę się, bo mogłam wyjść z domu i potańczyć. Było bardzo miło – dodała Monika Orman, również z WTZ.

Bal w części dofinansowany był przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group