Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świetlne cuda w uzdrowisku – festiwal światła trwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 stycznia 2009, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 11 stycznia 2009, 18:16
Autor: rylit
Fot. rylit
Od wczesnego przedpołudnia trwają w Cieplicach imprezy pierwszego w kraju Karkonoskiego Festiwalu Światła. Z wykładów można wynieść sporo wiedzy, która może się przydać w codziennym życiu. A wszystko kręci się wokół oświetlenia.

Drugi dzień Karkonoskiego Festiwalu Światła rozpoczął się od wykładów i prelekcji na różne „świetliste” tematy. Każdy znalazł coś dla siebie. Organizatorzy zadbali, aby zarówno dzieci jak i dorośli nie nudzili się podczas tej imprezy. Podczas cyklu „Światło-cuda”, czyli zabawa ze światłem, w trakcie pięciu 45 minutowych popularno naukowych wykładów połączonych z pokazem i prezentacją można było poszerzyć swoją wiedzę o różne ciekawostki z zakresu światła. Zabawy te odbywają się na werandzie politechniki w Pałacu Schaffgotschów.

W tym samym czasie w sali balowej pałacu trwał cykl wykładów dla dorosłych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik oświetleniowych w oświetleniu miast i gmin. Mówiono, na przykład, o korzyściach, jakie wynikają z oświetlenia ulic czysto białym światłem. To ono sprawia, że rzeczywistość po zmierzchu jest znacznie lepiej widziana choćby przez kierowców. Stąd konieczność montażu takiego właśnie oświetlenia na przejściach dla pieszych. Białe światło może też pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa i prewencji w mieście. W blasku takich latarni łatwiej rozpoznać rysy człowieka. W świetle tradycyjnym nie sposób tego uczynić z odległości większej niż cztery metry.

W korytarzach i w holach pałacu można obejrzeć eksponaty i otrzymać materiały reklamowe i marketingowe głównych sponsorów festiwalu. Wśród odwiedzających są całe rodziny, przybywa wielu studentów. A odwiedzający uzdrowisko nie mogą się doczekać wieczoru, kiedy Cieplice drugi dzień z rzędu zabłysną feerią barw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~x-men 10-01-2009 16:45
ale było ciekawe szczególnie dla dzieci :) zdjęcie nr 4 mówi samo za siebie...
~sobieszowianin 10-01-2009 20:17
Przereklamowane, gdyby nie fajerwerki to by nie bylo co oglądac. kicha straszna
~Uczestnik festiwalu 10-01-2009 23:45
Bardzo ciekawe tematy wykładów.Między innymi ,można było się dowiedzieć oraz zobaczyć różnicę w oświetleniu ulic i dróg światłem z lamp sodowych oraz światłem pochodzącym z lamp Philips w technologii LED.Lampy sodowe wysyłają światło żółte o krótkim zasięgu,natomiast lampyLED dają lepszą widoczność,wytwarzają światło białe. Aż się marzy takie oświetlenie przejść ulicznych w naszym mieście.
~edi 11-01-2009 10:58
Za mało, za słabo, przypadkowo i bez pomysłu. Firmy oświetleniowe oświetliły trochę architektury i już. To jakoś zawsze działa. Ale ogólny efekt nie przystaje do szumnych zapowiedzi ani kalibru sponsorów. (Chyba, że większość pieniędzy poszła na ujęte w programie bankiety). "Pokazów laserów" z litości nie będę komentowała.
~JoJo 11-01-2009 12:36
Zawsze się znajdą malkontenci, którzy tylko marudzą,a z reguły dla nich jak niema promili, to nie ma imprezy. Proponuję aby się wzięli w przyszłym roku i coś sami zrobili, zdobyli sponsorów. Owszem byly małe niedociągnięcia ale myślę, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej i organizatorzy wyciągną pozytywne wnioski.Super,że coś się dzieje w Cieplicach.Brawa dla Pana Roberta!
~ 11-01-2009 16:00
pokaz laserów to była żenada. Pierwsza lepsza dyskoteka ma to lepiej zrobione. Szkoda było czasu...
~ciepliczanin 11-01-2009 19:55
bardzo sprytny chwyt aby zareklamować hotel Caspar.Sam Festiwal nai specjalnego.Organizatorzy-ocena +2
~piciu2 12-01-2009 18:49
imprezka fajna , trzeba tylko troche jeszcze dopracowac i w nastepnym roku.... czekamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group