Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11428
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świetlne cuda w uzdrowisku – festiwal światła trwa

Sobota, 10 stycznia 2009, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 11 stycznia 2009, 18:16
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Świetlne cuda w uzdrowisku – festiwal światła trwa
Fot. rylit
Od wczesnego przedpołudnia trwają w Cieplicach imprezy pierwszego w kraju Karkonoskiego Festiwalu Światła. Z wykładów można wynieść sporo wiedzy, która może się przydać w codziennym życiu. A wszystko kręci się wokół oświetlenia.

Drugi dzień Karkonoskiego Festiwalu Światła rozpoczął się od wykładów i prelekcji na różne „świetliste” tematy. Każdy znalazł coś dla siebie. Organizatorzy zadbali, aby zarówno dzieci jak i dorośli nie nudzili się podczas tej imprezy. Podczas cyklu „Światło-cuda”, czyli zabawa ze światłem, w trakcie pięciu 45 minutowych popularno naukowych wykładów połączonych z pokazem i prezentacją można było poszerzyć swoją wiedzę o różne ciekawostki z zakresu światła. Zabawy te odbywają się na werandzie politechniki w Pałacu Schaffgotschów.

W tym samym czasie w sali balowej pałacu trwał cykl wykładów dla dorosłych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik oświetleniowych w oświetleniu miast i gmin. Mówiono, na przykład, o korzyściach, jakie wynikają z oświetlenia ulic czysto białym światłem. To ono sprawia, że rzeczywistość po zmierzchu jest znacznie lepiej widziana choćby przez kierowców. Stąd konieczność montażu takiego właśnie oświetlenia na przejściach dla pieszych. Białe światło może też pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa i prewencji w mieście. W blasku takich latarni łatwiej rozpoznać rysy człowieka. W świetle tradycyjnym nie sposób tego uczynić z odległości większej niż cztery metry.

W korytarzach i w holach pałacu można obejrzeć eksponaty i otrzymać materiały reklamowe i marketingowe głównych sponsorów festiwalu. Wśród odwiedzających są całe rodziny, przybywa wielu studentów. A odwiedzający uzdrowisko nie mogą się doczekać wieczoru, kiedy Cieplice drugi dzień z rzędu zabłysną feerią barw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
26
Tak
54%
Nie
35%
Ciężko powiedzieć
12%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group