Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7816
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELOENIA GÓRA: Świetlista szata zdobi kobietę

Sobota, 9 stycznia 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: rylit
JELOENIA GÓRA: Świetlista szata zdobi kobietę
Fot. rylit
Sala błękitna Pałacu Schaffgotschów była wczoraj areną zupełnie nietypowego pokazu mody. W kreacjach połączono zmysł projektantek z możliwościami, jakie daje podświetlenie strojów ledami.

Wszystko za sprawą zaproszenia do udziału w II Karkonoskim Festiwalu Światła grupy 24 studentek Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, które pod kierownictwem dr inż. arch. Hanny Michalak zaprojektowały i wykonały kolekcję unikatowych kreacji.

Cechą wspólną zaprezentowanych kreacji była inspiracja autorek projektu architekturą od monumentalnego antyku a skończywszy na realizacjach współczesnych. Wśród sukien pojawiły się zarówno kreacje klasyczne, proste jak i zwariowane, naszpikowane oryginalnymi formami.

Projektantki i bohaterki prezentacji udowodniły, że jest możliwe połączenie architektury – uważanej za sztukę kształtowania przestrzeni – z modą, dzięki której walorów estetycznych nabywa odzienie. Motywy architektoniczne wplecione w materię sukien bardzo podobały się licznej publiczności, która przyszła do Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (siedziby ZOD Politechniki Wrocławskiej). Dodatkowo wszystkie suknie oświetlono niczym dzieła architektoniczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1029
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group