Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7162
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELOENIA GÓRA: Świetlista szata zdobi kobietę

Sobota, 9 stycznia 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: rylit
JELOENIA GÓRA: Świetlista szata zdobi kobietę
Fot. rylit
Sala błękitna Pałacu Schaffgotschów była wczoraj areną zupełnie nietypowego pokazu mody. W kreacjach połączono zmysł projektantek z możliwościami, jakie daje podświetlenie strojów ledami.

Wszystko za sprawą zaproszenia do udziału w II Karkonoskim Festiwalu Światła grupy 24 studentek Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, które pod kierownictwem dr inż. arch. Hanny Michalak zaprojektowały i wykonały kolekcję unikatowych kreacji.

Cechą wspólną zaprezentowanych kreacji była inspiracja autorek projektu architekturą od monumentalnego antyku a skończywszy na realizacjach współczesnych. Wśród sukien pojawiły się zarówno kreacje klasyczne, proste jak i zwariowane, naszpikowane oryginalnymi formami.

Projektantki i bohaterki prezentacji udowodniły, że jest możliwe połączenie architektury – uważanej za sztukę kształtowania przestrzeni – z modą, dzięki której walorów estetycznych nabywa odzienie. Motywy architektoniczne wplecione w materię sukien bardzo podobały się licznej publiczności, która przyszła do Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (siedziby ZOD Politechniki Wrocławskiej). Dodatkowo wszystkie suknie oświetlono niczym dzieła architektoniczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group