Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5369
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święta w celi?

Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2007, 16:09
Autor: DOB
Jelenia Góra: Święta w celi?
Fot. Krzysztof Knitter/Angela
Sprawcy fałszywego alarmu bombowego prawdopodobnie spędzą Wielkanoc za kratkami.

O wypuszczenie na wolność na czas świąt prosił jeden z oskarżonych, Rafał S. Jego obrońca, a także obrońca drugiego współoskarżonego Dominika P., wnioskowali o zamianę aresztu na inny środek, np. dozór policyjny. Sąd jednak odrzucił wszystkie te wnioski.
Zdaniem sądu, areszt to jedyny środek, który skutecznie wyeliminuje obawę podjęcia przez sprawców działań, ukierunkowanych na uniknięcie odpowiedzialności i mogących zakłócić tok postępowania.

Obrończyni Rafała S. złożyła zażalenie na decyzję jeleniogórskiego sądu. Jej zdaniem, obawy przed wypuszczeniem aresztowanego są nieuzasadnione. Jej klient przyznał się do współudziału w alarmie oraz współpracował z organami ścigania. Zażalenie rozstrzygnie wkrótce Sąd Spelacyjny we Wrocławiu. Nie wiadomo, czy sąd spelacyjny zdąży je rozpatrzyć przed Wielkanocą.

Do pamiętnego alarmu bombowego doszło pod koniec listopada 2006 roku. Sprawcami było trzech miłkowian. Zadzwonili oni do hospicjum sióstr elżbietanek i powiedzieli, że w budynku jest bomba. Jeśli w ciągu godziny nie otrzymają okupu w wysokości tysiąca złotych, zdetonują ją.

Ciężko chorych pacjentów oraz personel ewakuowano. Kilka dni później jedna pensjonariuszka zmarła. Biegli ustalili, że sama ewakuacja nie spowodowała śmierci, ale chora przez jakiś czas była pozbawiona opieki i jej stan zdrowia mógł się przez to pogorszyć.

Dwaj sprawcy, wspomnieni Rafał S. oraz Dominik P., zostali aresztowani. Sąd niedawno przedłużył im areszt do lipca bieżącego roku. Prokuratura postawiła im kilka zarzutów, m.in. spowodowanie zagrożenia życia, żądanie okupu. Grozi im do 12 lat więzienia.
Trzeci – Dawid W. – nie ma jeszcze 18 lat i przebywa w izbie dziecka. Wkróce stanie przed sądem dla nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group