Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7235
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze

Piątek, 20 grudnia 2019, 13:03
Aktualizacja: Niedziela, 22 grudnia 2019, 7:35
Autor: 112 (komunikat)
Region: Święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Policjanci z grupy SPEED będą dyscyplinować tych kierujących, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i będą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali 706 kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia , a także będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę.

Jeżeli jesteście świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 112.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group