Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2919
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów oazą dla złodziei?

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 11 grudnia 2007, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wkrótce w kurorcie pod Izerskim Stokiem ruszy kolej gondolowa. Będzie najazd turystów, ale liczba policjantów na razie nie ulegnie zmianie, póki nie powstanie nowy komisariat policji

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. – W Świeradowie–Zdroju nad bezpieczeństwem turystów czuwa jedynie ośmiu policjantów, a karetka pogotowia musi dojechać aż z Lubania lub Leśnej. Kto zadba o tysiące turystów, którzy zjadą do kurortu po zakończeniu ogromnych inwestycji narciarskich? – pyta dziennik.

A w kurorcie szykuje zima, jakiej od lat nie było. Ruszy kolej gondolowa, a Hiszpanie chcą postawić hotel na 400 miejsc i wyciąg kanapowy na Świeradowiec. Wyciąg Kamieniec już jest czynny, także wyciąg Izery będzie dla narciarzy dostępny.

Póki co nie ma jeszcze nowego komisariatu policji oraz funkcjonariuszy, którzy zapanowaliby nad tłumem turystów spodziewanym już niebawem w uzdrowisku. Policjantów ma być więcej – 20 stróżów prawa.

Gazeta zaznacza, że w powiecie lubańskim najwięcej samochodów ginie właśnie w Świeradowie. Także w kurorcie odnotowuje się największą liczbę kradzieży na tzw. wyrwę. Gestorzy turystyki obawiają się, że nadchodzący sezon będzie udany również dla złodziei…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~preis 11-12-2007 9:53
gestorzy turystyki się obawiają...... niech sie wezmą do roboty bo bać się to żadna robota dla gestora. byłem w ostatnia sobotę w Świeradowie w hali spacerowej wywieszono zdjecia sprzed wojny uzdrowiska B.Flinsberg. Po co to zrobiono? aby podkreślić własna nieudolnośc przecież te zdjecia ukazują urocze miasteczko ,wzorowo zagospodarowane ,ideał . A dziś?........gestorzy...
~preis 11-12-2007 9:54
gestorzy turystyki się obawiają...... niech sie wezmą do roboty bo bać się to żadna robota dla gestora. byłem w ostatnia sobotę w Świeradowie w hali spacerowej wywieszono zdjecia sprzed wojny uzdrowiska B.Flinsberg. Po co to zrobiono? aby podkreślić własna nieudolnośc przecież te zdjecia ukazują urocze miasteczko ,wzorowo zagospodarowane ,ideał . A dziś?........gestorzy...
~lokalny patriota 11-12-2007 10:48
no pieknie, Swieradow rozwija sie na potege, w Karpaczu Mr Golebiewski z Zasada tez przyczynia sie do rozkwitu kurortu a w Szklarskiej ni hu hu... Czyzby wine za to nalezy zwalic na dyrekcje Karkonoskiego Parku Narodowego???
~Jogi 11-12-2007 12:25
Do Patrioty.Wiele można złego powiedzieć o służbach parku. Natomiast to nie jest wina Dyrektora KPN. Może szanowni nasi posłowie z panem szmajdzińskim na czele/wiele lat w ławach sejmowych i kto go wybiera / zmieniliby "Ustawę o ochronie przyrody".Ale najlepiej brylować i brać apanaże natomiast cokolwiek pomyśleć o mieszkańcach kotliny to problem. Bo i po co się narażać "koleżankom posłankom" i nie tylko.Panowie i Panie posłanki tej ziemi jeleniogórkiej myślcie trochę perspektywicznie nie tylko o sobie- o wyborcach też czasem można pomyśleć.
piipi 11-12-2007 16:09
.....przykre jest to,ze kuracjusze przed leczeniem w tamtejszym kurorcie musza zostac poinformowani ,ze moga pasc ofiara tamtejszych zlodzieji ....WSTYD dla wladz miasta , ze nie potrafia temu zapobiec!!! Kuracjusze,ktorzy tam przyjezdzaja zyskaja na zdrowiu,ale czesto padaja ofiara miastowych "dlugich raczek"..........Pragniemy,ze w tym uroczym miescie bedzie mozna spokojnie przyjechac na wypoczynek.Tego pragna kuracjusze, a takze my turysci. Pa,do zobaczenia w Swieradowie, ale bez zlodzieji!!!!
~toja 12-12-2007 10:48
Czy nie lepiej zamiast zatrudniać dodatkowych policjantów - zainstalować w mieście monitoring. Sieć kamer w miasteczku skutecznie zniechęciłaby złodziei . Koszt monitoringu zapewne jest wysoki ale biorąc pod uwagę zatrudnienie kilku policjantów na przestrzeni kilku lat , koszt ten zapewne będzie znacznie wyższy. Dodatkowy plus kamer - działają całodobowo a polcjanci - tylko teoretycznie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group