Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3091
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Świeradów oazą dla złodziei?

Wtorek, 11 grudnia 2007, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Świeradów oazą dla złodziei?
Fot. Archiwum
Wkrótce w kurorcie pod Izerskim Stokiem ruszy kolej gondolowa. Będzie najazd turystów, ale liczba policjantów na razie nie ulegnie zmianie, póki nie powstanie nowy komisariat policji

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. – W Świeradowie–Zdroju nad bezpieczeństwem turystów czuwa jedynie ośmiu policjantów, a karetka pogotowia musi dojechać aż z Lubania lub Leśnej. Kto zadba o tysiące turystów, którzy zjadą do kurortu po zakończeniu ogromnych inwestycji narciarskich? – pyta dziennik.

A w kurorcie szykuje zima, jakiej od lat nie było. Ruszy kolej gondolowa, a Hiszpanie chcą postawić hotel na 400 miejsc i wyciąg kanapowy na Świeradowiec. Wyciąg Kamieniec już jest czynny, także wyciąg Izery będzie dla narciarzy dostępny.

Póki co nie ma jeszcze nowego komisariatu policji oraz funkcjonariuszy, którzy zapanowaliby nad tłumem turystów spodziewanym już niebawem w uzdrowisku. Policjantów ma być więcej – 20 stróżów prawa.

Gazeta zaznacza, że w powiecie lubańskim najwięcej samochodów ginie właśnie w Świeradowie. Także w kurorcie odnotowuje się największą liczbę kradzieży na tzw. wyrwę. Gestorzy turystyki obawiają się, że nadchodzący sezon będzie udany również dla złodziei…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group