Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7269
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światowe Dni Młodzieży – wiele niewiadomych

Środa, 13 kwietnia 2016, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: UM
Jelenia Góra: Światowe Dni Młodzieży – wiele niewiadomych
Fot. Archiwum
Z udziałem ks. Roberta Bielawskiego, przedstawiciela Diecezji Legnickiej, która uczestniczy w organizacji Światowych Dni Młodzieży odbyło się w jeleniogórskim Urzędzie Miasta spotkania służb, które będą współpracować w procesie realizacji Dni, w tym – przyjęcia pielgrzymów.

Z informacji ks. R. Bielawskiego wynika, iż wstępnie przewiduje się, że do Jeleniej Góry trafi grupa ok. 1.500 pielgrzymów, którzy przyjadą do Polski i później wezmą udział w centralnych uroczystościach w Krakowie. Ale wcześniej spędzą w Jeleniej Górze co najmniej kilka dni (20-25. lipca) . Tyle, że póki co potwierdzony jest przyjazd raptem 600 osób i to w obszarze całej Diecezji, a Jelenia Góra jest tylko jednym z wielu miejsc, gdzie mają zaistnieć tzw. pielgrzymie kampusy.

Problemy organizacyjne są spore, bo przyjazd tak dużej grupy ludzi oznacza spore koszty, które trzeba ponieść już teraz na przygotowanie przyjęcia grupy, która nie wiadomo, jak będzie liczna.

- Udział finansowy jeleniogórskiego samorządu w organizacji Dni szacuje się na ok. 150 – 180 tys. zł, ale gotówka, to tylko część sprawy, bo przecież trzeba zorganizować parkingi dla dziesiątków autokarów, podłączenia energetyczne, ochronę i logistykę, służby medyczne i obsługę szpitalną, przewodników górskich, policjantów, strażników miejskich, itp. – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Wyjazdy pielgrzymów do Krzeszowa i Wrocławia w trakcie pobytu w Jeleniej Górze też wymagają transportu i ochrony. Wprawdzie noclegi i śniadania zapewniają mieszkańcy miasta, zainteresowani przyjęciem przyjeżdżającej młodzieży, ale póki co jest gwarancja recepcji ok. 500 osób na 1.500 spodziewanych – dodaje rzecznik.

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group