Czwartek, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Teodozji, Urbana, Wałdysława
Czytających: 7621
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światłem promieniowanie

Wiadomości: Region
Piątek, 15 czerwca 2012, 8:06
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
To tytuł wyjątkowej wystawy malarstwa Joanny Adamczuk, którą po raz pierwszy można było obejrzeć podczas wernisażu w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w minioną środę.

Na wernisażu wystawy, której tematem są portrety wykonywane techniką suchy pastel, pojawiło się wielu jeleniogórzan, gości z zagranicy oraz lokalnych artystów. Przybyłych na wystawę zachwycał spokój i ciepło bijące z zaprezentowanych portretów. – Te obrazy spoglądają w duszę. Są niesamowite – subtelne i delikatne, a jednocześnie pełne emocji – mówi Janina Wdowiak z Piechowic.

Z kolei Janusz Motylski we wstępie do katalogu pisze: „Patrząc na obrazy Joanny Adamczuk nie można oprzeć się wrażeniu, że zostaliśmy zaproszeni w niezwykłą i bardzo intrygującą podróż w intymny świat naszych własnych projekcji i imaginacji”.

Sama artystka od wielu lat związana z Sosnówką, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce oraz w Niemczech, Francji, Szwajcarii i we Włoszech.
Wernisaż uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Tomasz Pierzchniaka, muzyka Filharmonii Dolnośląskiej, który brawurowo wykonał solowe kompozycje autorskie i standardy jazzowe na kontrabas.

Dla tych, którzy nie mieli okazji pojawić się na wernisażu, wystawa czynna jest w Galerii „Muflon” do 5 września 2012 roku w godz. 10.00-19.00. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group