Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6827
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światłem malowane w Galerii JTF

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gościnną wystawą Anety Konik z Nysy (opolskie) powitało jesień Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Ekspozycja jest zarazem pierwszą indywidualną wystawą pani Anety.

- Aż trudno uwierzyć, że fotografuje tylko trzy lata! – nie mogli się nadziwić obecni na wczorajszym wernisażu w Galerii JTF przy Podwalu 1a. Tadeusz Biłozor, prezes towarzystwa, poznał Anetę Konik na jednym z plenerów w Polsce i – zobaczywszy jej zdjęcia – zaprosił na wystawę do Jeleniej Góry.

Pani Aneta fotografuje głównie krajobrazy, ale nie czyni tego w sposób sztampowy. Poluje na chwile, kiedy światło daje niepowtarzalną aurę tworząc pejzaże „jednorazowe”, które fotograficzka utrwala na materiale światłoczułym. Widać, że jej zdjęcia dosłownie – jak w tytule wystawy – są światłem malowane. Umiejętnie – dla podbudowania nastroju – „doprawione” w programie graficznym, cieszą oko każdego miłośnika takiej właśnie fotografii piktorialnej.

Aneta Konik wyraziła radość z otwarcia swojej pierwszej wystawy indywidualnej. Ma na swoim koncie kilka sukcesów w konkursach. Jej fotografie – powiększone na płótnie – zdobią także wnętrza lokali publicznych w jej rodzinnej Nysie. Autorka dodała, że uwielbia fotografować podczas zorganizowanych plenerów fotograficznych. Nie zaprzecza także, że lubi posługiwać się programami graficznymi, które są jej pomocnikami w kreowaniu nowych obrazów.

Zdjęcia Anety Konik można podziwiać w czwartki od godz. 18 w Galerii JTF, lub też w inne dni – spojrzeć na nie przez duże szyby placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fotoamator 8-10-2010 8:39
Nareszcie jakiś powiew młodości w tej jaskini weteranów jeleniogórskiej fotografii.Brawo!
~ 8-10-2010 8:52
Wspaniałe zdjęcia. Miła odmiana po gimnazjalnym poziomie fotoruszenia.
~szosa 8-10-2010 10:39
jak czyta się takie komentarze jak ten powyżej to aż chce się organizować właśnie coś dla tych młodych ludzi, gimnazjalistów. przynajmniej mają ciekawe pomysły i wielkie chęci do działania. mam nadzieję, że fotoruszenie jest i będzie zawsze:)
~quartz 8-10-2010 13:38
Do fotoamator.W tej jak to Nazwałeś jaskini weteranów są też młodzi fotograficy i pokazują wspaniałe prace....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group