Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7986
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światełko betlejemskie powędrowało do domów

Niedziela, 21 grudnia 2014, 12:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Światełko betlejemskie powędrowało do domów
Fot. Przemo
Druhowie Hufca Karkonoskiego Związku Harcerstwa Polskiego przekazali wczoraj (20.12) Betlejemskie Światełko Pokoju harcerzom, władzom miasta i powiatu, a także mieszkańcom.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Pokój jest w nas”.

- Dzisiaj przekazujemy światełko, które tydzień temu przywieźliśmy z Wrocławia, a harcerze z Dolnego Śląska przywieźli je z Zakopanego, któremu było przekazywane z Austrii - powiedział podharcmistrz Arkadiusz Rudolf z Komendy Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze.

- Biorę udział w Betlejemskim Światełku Pokoju od 13. lat, odkąd wstąpiłem do harcerstwa. Sprawia mi to dużo przyjemności, bo jest to światełko pokoju, nadziei, dobroci. Mieszkańcy otrzymują światełko od nas, żeby im towarzyszyło podczas uczty, aby Jezus był wśród nas – dodał harcerz z Piechowic.

W mszy, która odbyła się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie w uroczystości przekazania światełka betlejemskiego wzięły udział 22 jednostki Hufca Karkonoskiego, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu.

- W pierwszej kolejności przekazaliśmy światełko władzom miasta Jeleniej Góry i władzom powiatu jeleniogórskiego. Światełko powoli zaczyna docierać do szkół, instytucji, do osób samotnych, do domów dziecka – tak, żeby w każdym miejscu, gdzie jest potrzebna iskierka radości, ten płomień zapłonął – powiedziała komendantka Hufca Karkonoskiego ZHP Maria Łabaziewicz.

Sobotnia uroczystość była kolejnym wydarzeniem zbliżającym katolików do Świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group