Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7053
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świątecznymi ozdobami zarabiają na lato

Czwartek, 17 listopada 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Świątecznymi ozdobami zarabiają na lato
Fot. Agrafka
Kiermasz Bożonarodzeniowy, na który 18 dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Domu Harcerza własnoręcznie przygotowały ozdoby świąteczne, odbędzie się 25 listopada o godz. 16.00 na ul. Wiejskiej 41 b. Wychowankowie świetlicy wystawią przedstawienie jasełkowe „Magia świąt z Małym Księciem”.

To już drugi kiermasz dzieci ze świetlicy środowiskowej. Pierwszy zorganizowany był przed Świętami Wielkanocnymi, a dzięki zebranym pieniądzom pojechali na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

– Organizujemy Kiermasz Bożonarodzeniowy, dzięki któremu chcemy uzbierać pieniądze na wakacyjny wyjazd nad jezioro. Wykonaliśmy z makaronów różne ozdoby choinkowe, stroiki, bombki, gwizdki, aniołki, aby okoliczni mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jakie ozdoby potrafią wykonać własnoręcznie dzieci z naszej świetlicy. Kiermasz organizujemy już teraz, ponieważ w sklepach już pojawiły się takie ozdoby, a chcielibyśmy, żeby okoliczni mieszkańcy skusili się na kupno oryginalnych, własnoręcznych ozdób, zamiast kupować je w sklepie – powiedziała druhna Elwira Rudy-Zubrzycka.

Dzieci wykorzystują różne przedmioty do stworzenia bożonarodzeniowego „dzieła”: szyszki, wstążki, koraliki, farbki, celofan itp. Do świetlicy można również przynosić makulaturę i puszki, gdyż produkty te wymieniane są w skupach na pieniądze.
Dzieci przygotowały również przedstawienie jasełkowe „Magia świąt z Małym Księciem”, które odbędzie się 19 grudnia o godz. 16.00 w świetlicy. Wstęp jedynie 3 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group