Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6004
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczny kiermasz pełen osobliwości

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 grudnia 2014, 12:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Tradycyjne, pachnące ciasta i chleby wileńskie, mięsa, wędliny, świąteczne ozdoby z wosku, stroiki, choinki i wiele innych produktów regionalnych – to wszystko można było nabyć podczas II Kiermaszu Świątecznego organizowanego przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Na stoiskach dostępne były m.in. wędliny z Podlasia, a także liczne ozdoby oraz czosnek ekologiczny, pierniki, miody, świece ręcznie rzeźbione. Sporym zainteresowaniem cieszyły się wypieki przywiezione z Wilna.

- W Jeleniej Górze mamy sporo osób, które pamiętają tamte czasy i widzę jak cieszą się, że mogą kupić taki chleb – zauważył Andrzej Marchowski z Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

- To są tradycyjne wypieki według starej receptury, bez żadnych dodatków. Oferujemy litewskie sękacze, żytni litewski chlebek na zakwasie, ciasta, serniczki, makowce, pierniki . Każdy coś sobie znajdzie – mówił Waldemar z Litwy.

- Tworzyłam całe życie, od dziesięciu lat mam swoją działalność – powiedziała Halina Krawczyk z „Dekoratorni Halinki”. Ogromną popularnością cieszą się wianki z tworzyw naturalnych, z suszu, owoców, a także z szyszek czy bombek. Dodatkiem bożonarodzeniowym są owoce suszone, szyszki, orzechy, cynamon i inne zapachowe rzeczy, które nam później pachną na stole. Każda jest inna, mamy swój styl – dodała florystka z Cieplic.

Kiermasz Świąteczny odbywał się w dn. 18-20 grudnia na jeleniogórskim deptaku w okolicach Galerii Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jeleniogorzanka~ 21-12-2014 18:30
Świetny kiermasz, regionalny, cudowna atmosfera i mnóstwo ciekawych pamiątek. Dla porównania byłam we Wrocławiu na jarmarku i tam syf, kiła i mogiła, cepelia z Lidla pięć razy drożej. Wielkie brawa dla Jeleniej Góry!
~Jel... 21-12-2014 20:50
dlaczego oczerniasz Wrocław tam były przepiękne ozdoby których u nas nie było i wcale nie syf
~WR 21-12-2014 21:59
Do 20:50: Byłem na wrocławskim kiermaszu i potwierdzam słowa jeleniogórzanki. Najgorsza tandeta a ceny jak z kosmosu. To ty obrażasz Jelenią Górę - nie byłeś, nie widziałeś i piszesz zupełne kłamstwa.
~andii 22-12-2014 2:17
Wielokrotnie byłem na wrocławskim kiermaszu i potwierdzam, że nie ma tam nic ciekawego. Takie same rzeczy kupi się w pierwszym lepszym sklepie. Promujmy regionalne kiermasze takie jak w Jeleniej Górze, doceniają to turyści, których wielu przyjeżdża specjalnie na kiermasz przed Świętami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group