Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3257
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świątecznie w jeleniogórskim „Elektroniku"

Niedziela, 5 kwietnia 2015, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 7:52
Autor: ZSEiG
Jelenia Góra: Świątecznie w jeleniogórskim „Elektroniku"
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze uczestniczyli w projekcie „Wielkanoc – wiara i Tradycja”. W szkole przeprowadzono konkursy, którym towarzyszyła wystawa stroików i ozdób świątecznych, plakatów oraz wypieków. W działania włączyła się duża grupa nauczycieli i uczniów.

Przeprowadzono konkurs wiedzy o zwyczajach wielkanocnych w Polsce. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zdobył Marcin Wójcik z kl. 2c, drugie – Mateusz Ścieżka z kl. 3d, trzecie – Angelika Młynarska z kl. 3d. W kategorii technikum pierwsze miejsce zdobył Kamil Rak, drugie – Jędrzej Klak, trzecie – Denis Rogulski.

Na konkurs literacki „Wielkanoc w tradycji mojej rodziny” wpłynęło 29 prac (24 – gimnazjum, 5 – technikum). Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum otrzymała Angelika Jankowska z kl. 3c, drugie – Agnieszka Bury z kl. 3d, trzecie – Natalia Moczulska z kl. 1a. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Matysiak, Natalia Strzelecka, Mateusz Kwieciński, Michał Wróbel i Martyna Jasińska. W kategorii technikum nagrodzono trzy prace – Mateusza Szatkowskiego z kl. 3TIA (pierwsze miejsce), Mileny Bujniak z kl.1 TIA (drugie miejsce) oraz Michała Kaczmarka z kl. 3 TIA (trzecie miejsce).

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora szkoły Mirosława Ciesielskiego wyłoniła laureatów konkursów na najładniejsza ozdobę i ciasto świąteczne. W konkursie na ozdobę wielkanocną przyznano dwa pierwsze miejsca - Oliwii Cywoniuk z kl. 3b oraz zespołowi z kl. 2b (Dominice Lach, Weronice Rosiak, Antoniemu Grodzkiemu, Michałowi Romasz). Przyznano również dwa drugie miejsca: Dawidowi Ormanowi z kl. 2d i uczniom z kl. 2c - Mateusz Harasimowiczowi i Marcinowi Wójcikowi. Kacper Bębenek z kl. 1c oraz Kacper Małecki z kl. 3c zdobyli trzecie miejsce. Wyróżniono prace: Wiktorii Odachowskiej, Natalii Jankowskiej, Natalii Strzeleckiej, Joanny Oleksyk, Aleksandy Kolo i Aleksandry Faryniarz.

W konkursie na najpiękniejsze ciasto wielkanocne pierwsze miejsce przyznano Angelice Jankowskiej z kl. 3c, drugie miejsce zdobył Rafał Cichy z kl. 1b, trzecie – Dagmara Ciostek z kl. 3d. Wyróżnienia otrzymali: Robert Mielczarek (technikum) oraz Natalia Strzelecka, Daria Sikora i Daniel Tkaczuk (uczniowie gimnazjum).

Święta Wielkanocne to jednak przede wszystkim prawda o zmartwychwstaniu Jezusa. Dlatego integralną częścią projektu był turniej wiedzy biblijnej o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Zwycięzcami konkursu biblijnego, który miał formę quizu multimedialnego, zostali uczniowie technikum: Milena Bujniak i Łukasz Baliński (pierwsze miejsce) Bartosz Chwałek i Łukasz Karwacki (drugie miejsce), Kamil Rak i Jakub Jańczyk (trzecie miejsce). Zespołom z gimnazjum przyznano wyróżnienia: Maciejowi Doboszowi i Antoniemu Grodzkiemu (kl. 2b) oraz Arkadiuszowi Wrońskiemu i Kacprowi Bębenkowi (kl. 1c).

- Bardzo się cieszę, że tak wielu z was wzięło udział w konkursach. Szkoda tylko, że nie wszyscy mogą zostać nagrodzeni, ale dla mnie i tak wszyscy jesteście zwycięzcami – powiedział dyrektor Mirosław Ciesielski wręczając nagrody uczestnikom konkursów. – Dziękuję głównej koordynatorce projektu, pani Barbarze Ludorowskiej, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania dzisiejszego dnia - dodał.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że zdobyłam dwie pierwsze nagrody w konkursach: literackim i na ciasto wielkanocne – powiedziała Angelika Jankowska, uczennica kl. 3c – Przykro mi tylko, że w przyszłym roku nie będę mogła wziąć udziału w tych konkursach, ponieważ kończę naukę w gimnazjum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group