Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4884
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Świąteczne wsparcie uczniów dla seniorów

Piątek, 22 grudnia 2017, 11:21
Autor: WAC
Podgórzyn: Świąteczne wsparcie uczniów dla seniorów
Fot. Użyczone
W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie została zorganizowana świąteczna zbiórka żywności dla osób starszych i samotnych z terenu gminy.

Uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami wykazali się ogromnym zaangażowaniem w tę szlachetną akcję, która trwała od 11 do 18 grudnia. Zebrana żywność oraz środki czystości zostały przekazane do „Caritasu” działającego przy Parafii Św. Trójcy w Podgórzynie, który przygotował 16 paczek i przekazał je osobom potrzebującym.

- Celem zbiórki było przede wszystkim zwrócenie uwagi naszych uczniów i społeczności lokalnej na problemy, z jakimi często borykają się osoby starsze i samotne – mówi pedagog szkolny Katarzyna Zyzek.

Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy gest naszych uczniów i ich rodziców, świadczący o tym, że los osób w potrzebie nie jest im obojętny, za co składamy im serdeczne podziękowania.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radośniejsze i piękniejsze dla nas wszystkich – podkreśla Katarzyna Zyzek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group