Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 7045
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świąteczne ozdoby, torebki, biżuteria i inne cudeńka w Książnicy

Środa, 18 kwietnia 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Świąteczne ozdoby, torebki, biżuteria i inne cudeńka w Książnicy
Fot. Petr
Wystawę „Karkonoskiej Sztuki Użytkowej” autorstwa artystów z regionu zainaugurowano wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. Ręcznie robione torebki i biżuteria, formy graficzne, świąteczne ozdoby i wiele innych – oto co można oglądać do 20 kwietnia.

„Karkonoska Sztuka Użytkowa” jest wystawą wyjątkową bo emanującą tradycyjnym pięknem i ciepłem, którego brakuje nowoczesnym ekspozycjom. Tutaj nie chodzi o sztukę wysoką, lecz o potrzebę serca, z której zrodziły się poszczególne przedmioty - świąteczne ozdoby z bibuły i filcu, małe formy graficzne, rzeźby, torebki i biżuteria urzekające artystyczną prostotą i pasją. Tym, co dla każdego z artystów jest najważniejsze.

– Kocham ozdabiać metodą decoupage dosłownie wszystko, co wpadnie mi w ręce. Zajmuję się tym od 5 lat dając przedmiotom codziennego użytku nowe, inne życie. Ot, choćby starym deskom, talerzom, szkatułkom itp., które znów mogą być piękne – mówi Helena Wiśniewska.

– W moim kąciku znajdziecie wyroby podobne do ludowych. Palmy, kwiatki z bibuły, jajeczka oraz wyroby z ciasta. Czym dla mnie jest moja sztuka? Kontynuacją rodzinnej tradycji – tego, czego nauczyła mnie moja mama. I przedłużeniem młodości – dodaje Maria Aleksandrowicz. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group