Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8773
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świąteczne koncerty w Staniszowie

Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 7:15
Autor: WAC
Region: Świąteczne koncerty w Staniszowie
Fot. Użyczone
Dwa koncerty odbędą się w Staniszowie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12). Zespół Vołosi zagra w Sali Balowej Pałacu Staniszów, zaś w Pałacu na Wodzie, w koncercie pt. „W świątecznym nastroju” wystąpią muzycy Filharmonii Dolnośląskiej wraz z zaproszonymi gośćmi.

W programie koncertu „W świątecznym nastroju”, który rozpocznie się o godzinie 17.00 znajdą się przeboje muzyki świątecznej, filmowej (amerykańskiej) oraz muzyki wiedeńskiej (walce i polki).
Wykonawcami będą muzycy Filharmonii Dolnośląskiej oraz zaproszeni artyści z Jeleniej Góry, Wrocławia i Drezna.

W Pałacu na Wodzie będzie można usłyszeć m.in. takie szlagiery, jak: „My heart will go on” - muzyka z filmu Titanic, „Czardasz” – Vittorio Monti , słynny walc: „ Nad pięknym modrym Dunajem” oraz inne świąteczne przeboje muzyki wiedeńskiej i amerykańskiej w autorskich aranżacjach i opracowaniach. Zagrają: Andrzej Tulik – skrzypce, Ewa Gołubińska – skrzypce, Anna Piwowarczyk – altówka, Tomasz Iwanek – kontrabas, Robert Wróblewski – instrumenty klawiszowe i Jan Zeimetz – instrumenty perkusyjne.

Zespół Volosi, który wystąpi o godzinie 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobył tam wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdził swój sukces, otrzymując Grand Prix dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Vołosi wystąpili na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. TFF Rudolstadt, ArtPole, ArtGene, Dwa Brzegi, Spoiwa Kultury, FolkBaltica, ArtZona), odbyli liczne trasy koncertowe (Niemcy, Dania, Gruzja, Ukraina). Koncertowali również podczas prywatnych spotkań Prezydenta Bronisława Komorowskiego z przywódcami państw europejskich w Belwederze i Zameczku Prezydenta w Wiśle.

W zespole występują muzycy klasyczni, bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Instrumentaliści, związani na co dzień z Katowicką Akademią Muzyczną, którzy zawsze marzyli o improwizacji i którzy ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością, witalnością i pięknem.

Z drugiej strony mamy górali, ale górali wybitnych. Prym, sekund i bas – wszystkie najwyższej próby. To muzyka samouków, ale bynajmniej nie muzyka amatorska. Brzmią oni czasem jakby pochodzili z Nowego Orleanu. Mają w sobie to coś, co zainspirowało świat sto lat temu, kiedy powstawał jazz. Coś, co najlepiej charakteryzuje angielskie słowo „drive”. Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut wnoszą do zespołu nutę karpacką, a z nią mnogość muzycznych ekspresji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group