Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5579
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świat w migawce młodych

Czwartek, 22 listopada 2007, 10:32
Aktualizacja: 10:33
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Świat w migawce młodych
Fot. rylit
Rekordowe zainteresowanie konkursem fotograficznym „Mój Świat” organizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon”. Swoje prace nadesłali uczestnicy od uczniów szkół podstawowych po studentów wyższych uczelni.

Założeniem corocznego już konkursu fotograficznego, którego inicjatorem był znany jeleniogórski fotografik Wojciech Zawadzki, było zgłoszenie zestawu kilku zdjęć przedstawiającego spojrzenie młodego, fotografującego człowieka na otaczający go świat i uchwycenie tych często ulotnych momentów na zdjęciu.

Ponad pięćdziesięciu młodych twórców przedstawiło swoje fotografie. Zdarzało się, że nadsyłano po kilka zestawów. Jurorzy, czyli Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki, musieli dokonać wstępnej selekcji przed wystawą pokonkursową.

Nagrody otrzymały Sandra Gałka, Paulina Pelisiak, Olga Gruszczyńska. Wyróżnienia dostali Agnieszka Pawica, Krzysztof Kowalski oraz
Marcin Warwaszyński.

Wśród nominowanych i nagradzanych znalazło się wielu młodych fotografików, nagradzanych i wyróżnianych w wielu innych konkursach fotograficznych jak i stawiających pierwsze kroki w fotografii.

Jednym z młodszych uczestników konkursu był dziesięcioletni Michał Lis z Sobieszowa, który uczy się w Szkole Podstawowej nr 15. – Fotografuję na rodzinnych wycieczkach a przy obróbce zdjęć i odbitkach pomagają mi rodzice – powiedział Michał.

Otwarcie wystawy przy pełnej sali i wręczenie nagród odbyło się 21 listopada w galerii „Muflon” w Sobieszowie. Prace można oglądać do 14 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group