Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8950
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świat snów Tyszkiewicza w Muzeum Przyrodniczym

Środa, 17 listopada 2021, 14:14
Aktualizacja: 14:21
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Jelenia Góra: Świat snów Tyszkiewicza w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zaprasza 19 listopada o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Tyszkiewicza pt. "Śni mi się".

Obrazy na wystawie „Śni mi się” przenoszą nas w świat snów jednej, szczególnej osoby. Ryszard Tyszkiewicz, uczeń Jerzego Dudy Gracza, artysta tworzący przeszło czterdzieści lat, zgłębia w swoich dziełach liczne tematy.

Płótno jest dla niego sposobem na przeniesienie siebie oraz innych do nowych światów. Hipnotyczne wizje Gór Olbrzymich i ich mistycznych mieszkańców wpisywane są w ramy obrazów, lecz zdają się wychodzić daleko poza narzucone formą granice.

Obrazy prezentowane na wystawie mówią przede wszystkim o górach, ich magii i inspirującej tajemniczości. Dzieła pochodzą zarówno z cyklu „Śni mi się”, powstałego w latach 2020-2021, jak i z wcześniejszego „Dyniopasa Karkonoskiego”.

Poza płótna wychodzić będzie tomik poetycki “ Dyniopas Karkonoski w Obrazach i Wierszach” powstały z inspiracji poety: Mariusza Szczepaniaka obrazami artysty: Ryszarda Tyszkiewicza, którego premiera zbiegnie się z dniem rozpoczęcia wystawy.

W jary i wąwozy wizji Gór Olbrzymich wprowadzą nas wykonywane a capella pieśni „Białego Chóru”. Wśród tekstów znajdzie się także wiersz Mariusza Szczepaniaka.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej podróży w świat snów, do zanurzenia się w poranne mgły oraz oświetlone księżycową poświatą noce, w cieniu karkonoskich gigantów - zachęca do udziału organizator wystawy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
2
22%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group