Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4623
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąt radosnych z prostotą, która zbliża do Boga

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 grudnia 2010, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 1 stycznia 2011, 21:49
Autor: Angela
Fot. Angela
– Żeby móc tak nareszcie uprościć (...), to bliziutko już od tej prostoty, do jedynej za Bogiem tęsknoty – to fragment wiersza ks. Jana Twardowskiego, który recytowali wczoraj uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze podczas wspólnej Wigilii.

W Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera w Jeleniej Górze nie zabrakło życzeń, uśmiechów i wzruszeń. Była też wspólnie odśpiewana kolęda „Przybieżeli do Betlejem”, do której na gitarze akompaniował ks. Grzegorz Niwczyk, proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu.

– To miejsce jest dla nas jak drugi dom, czujemy się w nim wyjątkowo dobrze. Uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja są tu wyjątkowo otwarci i szczerzy. Wielu z nas mogłoby się uczyć tej szczerości właśnie od podopiecznych tej placówki – powiedział ks. Grzegorz Niwczyk.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się rodzice dzieci, Maria Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miasta w Jeleniej Górze, przedstawiciele straży pożarnej, inspekcji pracy. Kamil Rzepczyński, Konrad Żyrawski, Karolina Markisz i Agnieszka Kirkis wyrecytowali dwa wiersze ks. Jana Twardowskiego: „Trzy królowe” oraz utwór „Żeby”. Czteroosobową grupę uczniów przygotowywała i wspierała Iwona Dul. Na pianinie grał Paweł Kaczmarowski, nauczyciel muzyki.

– Wiersz „Żeby” powinien być takim mottem na święta. Powinniśmy pamiętać o tej „prostocie” i istocie świąt. Ludzie bowiem pogubili się już w tym skomercjalizowanym świecie, zagubili tradycję, często zapominają o Bogu – zauważyła Iwona Dul.

Romuald Szpot, dyrektor trzech placówek Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, gdzie uczy się około 250 podopiecznych sobie i swoim uczniom, życzył wiele szczęścia i radości.
– Naszym uczniom życzę, by przychodzili do szkoły z radością, zdobyli jak najwięcej wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Sobie i nauczycielom natomiast życzę, byśmy ich jak najpełniej przygotowali do dorosłego życia. To, co warto podkreślić, to fakt, że w tych placówkach nie pracuje się bez zaangażowania i serca. U nas nie są bowiem najważniejsze oceny i cenzurki, ale dziecko – powiedział Romuald Szpot.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 23-12-2010 10:01
Do ~Zdumionej; Chcesz zmieniać ludzi? I ich mentalność? Taka jest kolej rzeczy, zostaw ich Bogu. Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Jak śpiewał Michał Baror - "Nie pytaj świata dokąd zmierza", bo wiadomo gdzie to wszystko idzie.
aristo 23-12-2010 13:36
Czy Mieszkaniec ma urojenia? Odpowiada komuś kogo nie ma. Jednak ten wywód odnoszący się chyba najbardziej do kleru bardzo trafny.
~Clitoris 23-12-2010 13:49
Już się pogubiłem w tych spotkaniach wigilijno-opłatkowych. Ktoś wie może, czy odbyło się już spotkanie wigilijno-opłatkowe dla podopiecznych schroniska przy ul. Spółdzielczej, gdzie szefem jest mąż pani Ragiel?
~Mieszkaniec 23-12-2010 14:07
Heja, wyjaśniam. To nie żaden cenzor, ale moje palce zadziałały i dotknęły czerwonego kółka z białym minusem. Bo były to treści pomawiające bohaterów artykułu i propagowały treści rasistowskie. Natomiast mój komentarz napiasany był wcześniej i jak chcecie możecie go też usunąć. Ten mój wywód dotyczy nie tylko kleru, ale wszystkich nas. Bo On nie robi różnicy w osądzie człowieka. A klerycy zbiorą podwójnie - za swoje osobiste życie i jak prowadzą "ślepców".
~ 23-12-2010 14:17
Czy Mieszkaniec ma urojenia? Odpowiada komuś kogo nie ma. Jednak ten wywód odnoszący się chyba najbardziej do kleru bardzo trafny.
~Snowwhite 23-12-2010 14:39
Mieszkańcu! O tym, czy treści pomawiają bohaterów artykułu i czy propagują treści rasistowskie w państwie prawa decyduje niezawisły sąd, a nie ty, ani jelonka.com. Kto usuwa z publicznej debaty treści, z którymi się nie zgadza jest cenzorem. Jeżeli uważasz, że ktoś narusza prawo, zawiadom prokuraturę.
~Mieszkaniec 23-12-2010 14:46
Do ~Snowwhite; Jak się nie zna regulaminu komentujących to się mierzy według swojej miary. Nie interesuje mnie filozofia wg Snowwhite, ale Prawo, którego łamać nie będę. Ten portal stara się unikać osobistych polemik, połajanek czy pyskówek. Ma wymagającego Czytelnika, który ocenia na podstawie publikacji. Szybkość przekazu informacji, obiektywizm i sprawność publicystyki zjednują mu coraz więcej sympatyków.
~wykasowany 23-12-2010 15:51
Do "Mieszkaniec" post,który tak bardzo Cię zniesmaczył był cytatem z całkiem legalnej gazety,więc nie wiem z czego robisz problem.Zachowujesz się jak cenzor,takie jest moje zdanie.Mam prawo do swojego zdania,czy też mnie wytniesz?
Piipi Jelonkowa 23-12-2010 20:20
..do - [~Mieszkaniec] .. a *CO będzie ze mną ?? .. bo nie mam grzechów,których *nie lubi Bóg !
~czytelniczek 23-12-2010 20:53
Przywrócić post Zdumionej!
~Bezdomny 24-12-2010 15:11
A czemu nikt nie zrobił wigilii z bezdomnymi,nie zaprosił ich do ratusza.Obecna władza nawet nie wie ilu jest bezdomnych w jelonce.Nawet stróżom mo...lności czyli klechom nie przyszło to do głowy.Dziś wszyscy będą składać życzenia świąteczne,przywoływać miłość do bliźniego a ta grupa ludzi pozostała sama z własnymi problemami.I to jest cała wartość nauki jaką niesie kościół katolicki.
~ 24-12-2010 19:25
"Bezdomny" idź w wigilijny wieczór na plebanię,przecież w tradycji katolickiej jest dodatkowe nakrycie dla gościa.Potem napisz ilu panów w sukienkach Cię wpuściło.Aaaa uważaj czasem mają psy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group