Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5842
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Swap „Muflona”, czyli wietrzenie szaf

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 16:24
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Swap „Muflona”, czyli wietrzenie szaf
Fot. MDK "Muflon"
Przywitaj wiosnę z nowymi ciuchami! Jeśli masz w szafie coś czego nie nosisz, nie lubisz, nie potrzebujesz, a ciągle nadaje się do noszenia, przynieś do „Muflonu” w sobotę, 14 kwietnia w godz. 10.00–14.00. Wymień na co chcesz i ile chcesz. Akcja dotyczy również ubranek dla dzieci, dodatków, książek, płyt i gier planszowych.

„Swap Muflona” to pierwsze spotkanie organizowane w ramach projektu „Twoje+Moje=Nasze czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem”. Zasada jest prosta: przynosimy czyste, wyprasowane rzeczy, które już się nam znudziły i wymieniamy na inne, które wpadną nam w oko. Jeśli nie mamy nic na wymianę, to zawsze można dobić targu w inny sposób – np. odkupić wypatrzone rzeczy po symbolicznych cenach.

Podczas wiosennego wietrzenia szaf będzie okazja, aby zapoznać się bliżej z projektem i zasadami programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018. To również okazja, aby porozmawiać o swoich pomysłach na kulturę, oczekiwaniach, marzeniach oraz dowiedzieć się jak wziąć udział w konkursie na inicjatywę lokalną, aby te marzenia spełniać.

Dodatkowo w czasie trwania akcji działać będzie kącik animacyjny dla dzieci, a w nim: sadzenie wiosennych kwiatów, szycie pacynek i literek, malowanie buziek. Na wszystkich uczestników czekać będzie pyszna kawa i herbata, „kulturalna fotościanka” oraz pozytywna atmosfera. Wstęp bezpłatny. Wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela sekretariat MDK „Muflon” pod nr telefonu 75 755 37 70.

Działanie dofinansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.

O co chodzi w „swapie”?
Ciuchowe swapy („swap” z j. angielskiego oznacza „zamiana”) są dziś organizowane na całym świecie, również w Polsce. Swapowe spotkania regularnie odbywają się w wielu większych polskich miastach, a coraz częściej docierają także do mniejszych miast. Idea darmowej wymiany ubrań ma mnóstwo fanów. Na czym polega swap ciuchowy? Chcąc odświeżyć szafę i pozbyć się nienoszonych ubrań i dodatków, a w zamian zyskać nowe modowe perełki, kobiety organizują się i umawiają na ubraniową wymianę. Dodatkowo swap party wpisuje się w nurt ekologiczny. Kiedy ubranie wyląduje na śmietniku, będzie zalegało tam dziesiątki lat albo zostanie zutylizowane, ale wtedy do atmosfery przedostaną się trujące związki. Kiedy kupujemy kolejną rzecz, warto pamiętać, że na jego produkcję zużyto wiele surowców, a jeśli wymieniamy, nic nie ląduje na śmietniku i nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki swapom mamy nową rzecz, nie wydaliśmy na nią pieniędzy, poznaliśmy nowych ludzi i jeszcze możemy być dumni, że dbamy o przyrodę. Okazuje się, że czasami niewiele trzeba, żeby dobrze się poczuć.

Impreza dofinansowana z budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group