Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8214
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Supermoce” zawładną Jelenią Górą

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2015, 7:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Supermoce” zawładną Jelenią Górą
Fot. Angela
– 21 maja br. zmieni się szefostwo Jeleniej Góry – zapowiedział na wczorajszej (08.04) konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła. Przez dwa dni władze w stolicy Karkonoszy przejmie około cztery tysiące studentów, którzy obchodzić będą swoje święto. Juwenalia w tym roku mają mieć niezwykłą oprawę, o którą zadba około 120 „superbohaterów”. Na tym jednak nie koniec. Studenci podjęli bowiem zakład z prezydentem M. Zawiłą o niemałą stawkę…

O programie Juwenaliów 2015’ mówili wczoraj studenci przebrani za superbohaterów, którzy w tym roku działać będą pod skrzydłami TV Strimeo. – Pewnie zastanawiacie się państwo skąd nasze stroje czyli peleryny, maski i inne atrybuty superbohaterów – mówił Paweł Gluza. – Otóż kilka tygodni temu tajemnicza postać pewnego jeleniogórskiego doktora zakradła się do akademika. Doktor Hirschberg stwierdził, że studenci w Jeleniej Górze mocno narzekają na to, że w ich mieście nic się nie dzieje. Ale w związku z tym, że to ile się dzieje zależy od samych studentów, ukarał ich za narzekanie. Tą karą są właśnie przebrania za superbohaterów i nakaz zorganizowania najlepszych juwenaliów w historii tego miasta. To zadanie niełatwe, ale mamy nadzieję, że podołamy. Chcemy ściągnąć do Jeleniej Góry jak najwięcej osób z zewnątrz. Chcemy też by te juwenalia odbiły się szerokim echem w całej Polsce, a nawet dalej. Mamy sygnały, że już w Hiszpanii mówią o Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliach – dodał.

Jak to możliwe? – Budujemy markę tegorocznych juwenaliów, z którą chcemy dotrzeć do najdalszych zakątków galaktyki – mówił Paweł Stefanowicz z TV Strimeo. – Obecnie powstaje portal z domeną w2j.pl, na którym zamieszczane będą wszystkie informacje dotyczące tej imprezy. Mamy już konto na facebooku – Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia, gdzie codziennie aktualizowane są informacje oraz gdzie rozstrzygane są liczne konkursy. Zachęcamy wszystkich do śledzenia tych stron i „polubienia nas” na facebooku. Mamy nadzieję, że do imprezy zdobędziemy więcej „polubieni” niż konto miasta Jelenia Góra – dodał.

I o to właśnie studenci założyli się z prezydentem Marcinem Zawiłą. Na konferencji domówiono szczegóły tego zakładu. – Jeśli przegram, mogę zaproponować wam beczkę złocistego bezalkoholowego napoju, który kupię za własne pieniądze – zaproponował prezydent. – Ale co dostanę jeśli wygram? – pytał.
Po negocjacjach i rozmowach stanęło na propozycji studentów, że w razie przegranej na tydzień zafarbują włosy w kolorach jeleniogórskiej flagi. - Do wyniku tego zakładu mogą się dołożyć wszyscy… Zatem włączcie się do zabawy – apelował Paweł Gluza.

Pierwszy dzień studenckiego święta (21.maja) otworzy tradycyjny orszak, który wyruszy po godz. 12.00 z placu przy Kościele Łaski. Żeby w nim uczestniczyć nie trzeba być studentem, ale trzeba mieć przebranie superbohatera, bo będzie to orszak superbohaterów – zapowiedzieli organizatorzy. – Chcemy odnaleźć supermoc w mieszkańcach i gościach, lub przyciągnąć ich swoją supermocą – dodali.

Studenci przejdą na Błonia Jeleniogórskie czyli na plac pod Wieżą Krzywoustego. Tam zaplanowano gry i zabawy oraz wybory miss. Około 18.45 będzie oficjalne otwarcie imprezy przez prezydenta Jeleniej Góry (który wystąpi również w stroju superbohatera), a chwilę później na scenie wystąpią gwiazdy sceny muzycznej (jeszcze nie ujawnione – ma to być piękna polska wokalistka o włosach blond oraz niezwykle utalentowani dwaj bracia). Pojawią się również supporty i DJ, a całość zakończą imprezy w jeleniogórskich klubach, które dla studentów przygotowały darmowe wejściówki i ciekawe atrakcje.

Drugi dzień natomiast rozpocznie się grillowaniem na Błoniach Jeleniogórskich, a po nim będą gry, zabawy i oczywiście koncert. Kogo? To też jeszcze tajemnica (jedyną podpowiedzią są słowa organizatorów: „znanego lekarza”). Cały plan imprezy pojawi się niebawem. Zostanie on zamieszczony na ulotce.

– Już teraz do organizacji imprezy włączyło się sporo instytucji i pubów, ale cały czas czekamy na kolejnych. Pięć klubów: (Orient Express, Street 23, Piwnica, Kwadrat i Riverside) zadeklarowały darmowy wstęp dla studentów i spore zniżki dla pozostałych. Rabaty i wejściówki będą też w Termach Cieplickich oraz kinach. Jeśli ktoś prowadzi działalność na terenie Jeleniej Góry i chciałby się włączyć do naszej zabawy, to zapraszamy – zachęcał Paweł Stefanowicz.

Więcej informacji o imprezie już wkrótce.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1194
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group