Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6524
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Supermoce” zawładną Jelenią Górą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 kwietnia 2015, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2015, 7:29
Autor: Angela
Fot. Angela
– 21 maja br. zmieni się szefostwo Jeleniej Góry – zapowiedział na wczorajszej (08.04) konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła. Przez dwa dni władze w stolicy Karkonoszy przejmie około cztery tysiące studentów, którzy obchodzić będą swoje święto. Juwenalia w tym roku mają mieć niezwykłą oprawę, o którą zadba około 120 „superbohaterów”. Na tym jednak nie koniec. Studenci podjęli bowiem zakład z prezydentem M. Zawiłą o niemałą stawkę…

O programie Juwenaliów 2015’ mówili wczoraj studenci przebrani za superbohaterów, którzy w tym roku działać będą pod skrzydłami TV Strimeo. – Pewnie zastanawiacie się państwo skąd nasze stroje czyli peleryny, maski i inne atrybuty superbohaterów – mówił Paweł Gluza. – Otóż kilka tygodni temu tajemnicza postać pewnego jeleniogórskiego doktora zakradła się do akademika. Doktor Hirschberg stwierdził, że studenci w Jeleniej Górze mocno narzekają na to, że w ich mieście nic się nie dzieje. Ale w związku z tym, że to ile się dzieje zależy od samych studentów, ukarał ich za narzekanie. Tą karą są właśnie przebrania za superbohaterów i nakaz zorganizowania najlepszych juwenaliów w historii tego miasta. To zadanie niełatwe, ale mamy nadzieję, że podołamy. Chcemy ściągnąć do Jeleniej Góry jak najwięcej osób z zewnątrz. Chcemy też by te juwenalia odbiły się szerokim echem w całej Polsce, a nawet dalej. Mamy sygnały, że już w Hiszpanii mówią o Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliach – dodał.

Jak to możliwe? – Budujemy markę tegorocznych juwenaliów, z którą chcemy dotrzeć do najdalszych zakątków galaktyki – mówił Paweł Stefanowicz z TV Strimeo. – Obecnie powstaje portal z domeną w2j.pl, na którym zamieszczane będą wszystkie informacje dotyczące tej imprezy. Mamy już konto na facebooku – Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia, gdzie codziennie aktualizowane są informacje oraz gdzie rozstrzygane są liczne konkursy. Zachęcamy wszystkich do śledzenia tych stron i „polubienia nas” na facebooku. Mamy nadzieję, że do imprezy zdobędziemy więcej „polubieni” niż konto miasta Jelenia Góra – dodał.

I o to właśnie studenci założyli się z prezydentem Marcinem Zawiłą. Na konferencji domówiono szczegóły tego zakładu. – Jeśli przegram, mogę zaproponować wam beczkę złocistego bezalkoholowego napoju, który kupię za własne pieniądze – zaproponował prezydent. – Ale co dostanę jeśli wygram? – pytał.
Po negocjacjach i rozmowach stanęło na propozycji studentów, że w razie przegranej na tydzień zafarbują włosy w kolorach jeleniogórskiej flagi. - Do wyniku tego zakładu mogą się dołożyć wszyscy… Zatem włączcie się do zabawy – apelował Paweł Gluza.

Pierwszy dzień studenckiego święta (21.maja) otworzy tradycyjny orszak, który wyruszy po godz. 12.00 z placu przy Kościele Łaski. Żeby w nim uczestniczyć nie trzeba być studentem, ale trzeba mieć przebranie superbohatera, bo będzie to orszak superbohaterów – zapowiedzieli organizatorzy. – Chcemy odnaleźć supermoc w mieszkańcach i gościach, lub przyciągnąć ich swoją supermocą – dodali.

Studenci przejdą na Błonia Jeleniogórskie czyli na plac pod Wieżą Krzywoustego. Tam zaplanowano gry i zabawy oraz wybory miss. Około 18.45 będzie oficjalne otwarcie imprezy przez prezydenta Jeleniej Góry (który wystąpi również w stroju superbohatera), a chwilę później na scenie wystąpią gwiazdy sceny muzycznej (jeszcze nie ujawnione – ma to być piękna polska wokalistka o włosach blond oraz niezwykle utalentowani dwaj bracia). Pojawią się również supporty i DJ, a całość zakończą imprezy w jeleniogórskich klubach, które dla studentów przygotowały darmowe wejściówki i ciekawe atrakcje.

Drugi dzień natomiast rozpocznie się grillowaniem na Błoniach Jeleniogórskich, a po nim będą gry, zabawy i oczywiście koncert. Kogo? To też jeszcze tajemnica (jedyną podpowiedzią są słowa organizatorów: „znanego lekarza”). Cały plan imprezy pojawi się niebawem. Zostanie on zamieszczony na ulotce.

– Już teraz do organizacji imprezy włączyło się sporo instytucji i pubów, ale cały czas czekamy na kolejnych. Pięć klubów: (Orient Express, Street 23, Piwnica, Kwadrat i Riverside) zadeklarowały darmowy wstęp dla studentów i spore zniżki dla pozostałych. Rabaty i wejściówki będą też w Termach Cieplickich oraz kinach. Jeśli ktoś prowadzi działalność na terenie Jeleniej Góry i chciałby się włączyć do naszej zabawy, to zapraszamy – zachęcał Paweł Stefanowicz.

Więcej informacji o imprezie już wkrótce.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~par.... 9-04-2015 7:57
Hm..... nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki. Nie żebym jakoś szczególnie kibicowała studentom. Ale mam nadzieję, że Jelenia Góra i jej mieszkańcy zyskają fajną imprezę.
~AD966 9-04-2015 8:03
Bujanie w obłokach .!!,,Westa się do "nałuki" bo Polskie uczelnie plasują się w 4 setce ,/nie mylić z SETĄ/ ..Po wydaleniu całej elity profesorskiej w 68 roku z biletem w jedną stronę nauka w kraju padla na pysk.
~wu 9-04-2015 11:00
w drugi dzień zagrają Elektryczne Gitary
~Wiocha9 9-04-2015 12:57
Zawila , oddaj stolek , ty nie potrafisz nawet dbac o czystosc miasta ....... koszy na smiecie nie ma , odlac sie po 20.00 na miescie to tylko pod plotem albo przy drzewie . ....................
~ 9-04-2015 12:58
Pan Prezydent w stroju superbohatera - bezcenne !!!!
~Ela 9-04-2015 13:30
Aby tylko klubow nie rozniesli
~soc-lib 9-04-2015 17:25
No młodzi uczcie się bo TAM znajdziecie pracę i krajowi nie będą Was oszukiwać!!http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17717621,NCC_ma_dosc_nieuczciwych_posrednikow__Bedzie_agencja.html?biznes=local#BoxBizImg
~sooper 9-04-2015 17:37
Juz narychtowalem sobie strój supermana na tą okolicznosc. Zarzucę gacie na dresy i szlus. Superman jak malowany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~absolwent 12-04-2015 0:50
Szkoda, że z naszych nałkoffcuff już tacy superbohaterzy nie są. Co ranking, to pokazują, że dno może być jeszcze niżej. Za granicą możemy się tylko wstydzić za takich "naukowców".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group