Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6312
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZCZECIN: Sukcesy niepełnosprawnych lekkoatletów Start Simet

Środa, 25 czerwca 2008, 15:11
Aktualizacja: 15:15
Autor: JEN
SZCZECIN: Sukcesy niepełnosprawnych lekkoatletów Start Simet
Fot. Archiwum
Nieliczna grupa (pięć osób) ze Startu Simet Jelenia Góra wzięła udział w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce dla niepełnosprawnych, w których startowało ponad 350 zawodników, odnosząc znaczące sukcesy.

Wiktor Żuryński zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej oraz szóste miejsce w rzucie dyskiem. Stanisław Milczarek zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą oraz piąte miejsce w rzucie dyskiem, a Zbigniew Kijowski (rzut z wózka) był piąty w rzucie dyskiem i ósmy w rzucie oszczepem. Natomiast Artur Szczodryn piąty w skoku wzwyż oraz dziewiąty w rzucie dyskiem. Natomiast w konkurencji osób niedowidzących Stanisław Kowalski był ósmy w rzucie oszczepem.

Dzięki bardzo dobrym wynikom skromna osobowo drużyna Start Simet zajęła 18 miejsce wśród 28 zespołów. Jak powiedział – Wiktor Żuryński z różnych powodów nie pojechały do Szczecina: Teresa Kubicka i Teresa Walkowicz, które osiągają bardzo dobre wyniki w rzucie oszczepem, dyskiem i w pchnięciu kulą z wózków oraz Grzegorz Żyłkiewicz znakomity w konkurencjach jazdy na wózkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group