Czytających: 9469

Łódź: Sukcesy lekkoatletów

Wtorek, 25 stycznia 2022, 8:42
Aktualizacja: 8:45
W sobotę (22.01) w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska U18 i U20 w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra zdobywając 5 medali (3 złote i 2 brązowe).
Z uwagi na kwarantannę w zawodach mogło uczestniczyć tylko 3 zawodników klubu - podkreślił Marek Przeorski, trener MKL 12.

Królem sprintu okazał się w kategorii juniorów (U20) Seweryn Półtorak, który zwyciężył zarówno w biegu na 60 m z bardzo dobrym rezultatem - 7,00 s (nowy rekord życiowy - 5. wynik w kraju), jak również na dystansie 200 m z czasem - 23,51 s. (również halowy rekord życiowy).

Złoty medal w kategorii juniorów wywalczył Szymon Jarosz w skoku wzwyż z wynikiem - 190 cm (rekord życiowy w hali). Szymon zdobył również brązowy medal w skoku w dal z nowym rekordem życiowym - 6,37 m.

Medal brązowy w kategorii juniorów młodszych (U18) zdobył w skoku w dal Paweł Białachowski z wynikiem - 5,49 m (również rekord życiowy). Paweł zajął również IV miejsce w trójskoku z rezultatem - 11,39 m.

Kolejnym sprawdzianem dla najlepszych zawodników klubu będą Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, które zostaną przeprowadzone w dniach 11-13.02.2022 r. w Rzeszowie.