Słubice/Zgorzelec: Sukcesy i rekordy zawodników MKL 12

Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2008, 10:55
Autor: JEN
Jacek Kwiatkowski
Spore sukcesy odnieśli lekkoatleci MKL 12 Jelenia Góra podczas XI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży LZS oraz w międzynarodowym trójmeczu lekkoatletycznym młodzików: Dolny Śląsk – Saksonia – Okręg Liberecki.

Podczas XI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży LZS, które odbyły się pod koniec sierpnia w Słubicach trzyosobowa grupa zawodników z MKL 12: Marcin Pawłowski, Paweł Pis i Jacek Kwiatkowski zdobyła 2 medale: złoty i brązowy.
Złoty Jacek Kwiatkowski w biegu na 110 m ppł. czasem 15,70 s w kategorii młodzieżowej, brązowy Paweł Pis na tym samym dystansie czasem 16,26 s, ale w kategorii juniorów.

Bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Pawłowski, który w skoku w dal zajął piąte miejsce wynikiem 6,57 m. co jest nowym rekordem klubu w kategorii juniorów młodszych i rekordem życiowym tego zawodnika.
Natomiast w trójskoku Marcin, uzyskując odległość 13,50 m. zajął piąte miejsce.

Cykliczny międzynarodowy trójmecz lekkoatletyczny młodzików: Dolny Śląsk - Saksonia - Okręg Liberec w tym roku przeprowadzono na stadionie tartanowym w Zgorzelcu 30.08.2008r.

W reprezentacji Dolnego Śląska znaleźli się, po eliminacjach wojewódzkich,również zawodnicy MKL 12 Jelenia Góra: Emilia Gibes, Kajetan Kąs i Damian Wojciechów.

Najlepiej zaprezentował się D. Wojciechów, który zdobył 2 medale: złoty w sztafecie 4 x 100 m biegnąc na ostatniej zmianie i srebrny medal w biegu na dystansie 100 m czasem - 11,95s.
Srebrnym medalistą został Kajetan Kąs w biegu na najdłuższym dystansie - 2000m czasem: 6.25,43 min.
Piąte miejsce zdobyła Emilia Gibes w biegu na 100 m ppł. czasem - 16,25 s.