Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Sukces ZSOiT w Grarantanna Cup!

Niedziela, 24 maja 2020, 11:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2020, 14:06
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Sukces ZSOiT w Grarantanna Cup!
Fot. MC
W Grarantanna Cup wzięło udział niemal 80 tysięcy graczy i 10 tysięcy drużyn. Wśród zwycięzców znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze!
Grarantanna Cup była pierwszym w Polsce turniejem e-sportowym, w którym za darmo mogli wziąć udział uczniowie z całej Polski. Zorganizowaliśmy go w ramach akcji #zostańwdomu - podkreślają organizatorzy.
Zapisy na zawody ruszyły 1 kwietnia i już wtedy było wiadomo, że idziemy na rekord. Ostatni finał odbył się 16 maja. W sumie w całym turnieju wzięło udział 78 542 graczy i 9732 drużyny. To świetny wynik. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale to z jakim się spotkaliśmy przeszło nasze oczekiwania – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Przez ostatnie półtora miesiąca zorganizowano turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Przy organizacji ministerstwo współpracowało z największą na świecie firmą e-sportową – ESL.

Byli z nami znani influencerzy z branży e-sportowej i gamingowej: Maciej „Morgen” Żuchowski, Kinga Kujawska, Kuba „Kubik” Kubiak, Piotr „Izak” Skowyrski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Damian „Nervarien” Ziaja, Jakub „Kubon” Turewicz i Paweł „Saju” Pawelczak. Przede wszystkim jednak byli z nami młodzi ludzie z całej Polski - dodaje ministerstwo.

Największym zainteresowaniem cieszył się CS:GO. W trakcie Grarantanny Cup zagrało w niego 32 454 graczy i 3858 drużyn. Drugie miejsce – League of Legends z 29 944 graczami i 2578 drużynami. W Brawl Stars zagrało 9888 graczy i 3296 drużyn. Na FIFA 2020 postawiło 4256 graczy.

Zawodnicy nie grali tylko dla przyjemności. Stawka była wysoka. Fotele gamingowe, monitory, smartfony, czy słuchawki i myszki – w sumie dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych - dodaje minister. Wśród laureatów znalazła się jeleniogórska szkoła - ZSOiT. Oto lista zwycięzców:

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
- I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie,
- Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach,
- III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze,
- Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie,
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach,
- Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie,
- Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group