Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8164
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE

Wiadomości: Polska
Sobota, 17 czerwca 2017, 10:40
Aktualizacja: 10:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu uplasował się na czwartym miejscu w rankingu Perspektyw, będąc najlepszym kierunkiem w zakresie kształcenia ekonomicznego na Dolnym Śląsku. To kolejny sukces jeleniogórskiego wydziału, na który zapracowali zarówno pracownicy i władze wydziału, jak i studenci.

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki awansował w tegorocznym Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017 w obszarze Ekonomia, zajmując 4 miejsce (piąta pozycja w 2016 roku), wyprzedzając tak prestiżowe jednostki, jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją pozycję Wydział zawdzięcza pracy całej kadry naukowo-dydaktycznej, zdolnym studentom i zaangażowanym partnerom biznesowym, jak również wspaniałym efektom współpracy wszystkich czterech Wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, również tym razem, Wydział okazał się najlepszy w kraju pod względem dostępności dla studentów wysokokwalifikowanej kadry – powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan WEZiT UE.

Wysokie miejsce w Rankingu Perspektyw to kolejny, po uzyskaniu oceny wyróżniającej Polskiej Komisji Akredytacyjnej, dla kierunku Zarządzanie (2016 rok), istotny w skali kraju sukces jeleniogórskiego Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tak wysoka pozycja Wydziału w obszarze szkolnictwa wyższego w Polsce powinna stać się zachętą dla młodych ludzi, którzy chcą studiować na prestiżowej Uczelni, w kameralnych warunkach i przy doskonałych uwarunkowaniach dla rekreacji i aktywności sportowej. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż studia w Jeleniej Górze generują niższe koszty niż w dużych aglomeracjach miejskich, a jednocześnie nie ograniczają możliwości łączenia nauki i dobrej zabawy w gronie zaangażowanych i sympatycznych studentów Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić na studia na jednym z najlepszych Wydziałów w Polsce! - kontynuuje dziekan wydziału.

O Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017
Metodologia Rankingu Kierunków Studiów w 2017 roku została zmieniona, niektóre kryteria zyskały , inne straciły na znaczeniu, zwiększyła się również liczba wskaźników, którymi zmierzono atrakcyjność wybranych kierunków. W edycji 2017 oceniono aż 68 kierunków studiów (o 21 więcej niż przed rokiem) i dokonano tego w sposób bardziej wszechstronny. Twórcy Rankingu są przekonani, że rankingi kierunków studiów będą nabierały coraz większego znaczenia, dając szansę porównywania konkretnych programów studiów oferowanych w ramach poszczególnych kierunków prowadzonych w samodzielnych dydaktycznie jednostkach uczelni (wydziałach). Ranking został podzielony na osiem obszarów odwzorowujących klasyfikację Krajowych Ram Kwalifikacji (z modyfikacją w obszarze nauk społecznych). Analizie poddano wszystkie uczelnie akademickie w Polsce oraz prowadzone w nich kierunki studiów. Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2017 uwzględnia siedem kryteriów mierzonych przez 14 wskaźników:
- PRESTIŻ – mierzony poprzez: badanie opinii kadry akademickiej;
- ABSOLWENCI NA RYNKU PRACY – mierzone poprzez: badanie opinii pracodawców (realizowane przez „IBM Indicator”) oraz badanie „Ekonomiczne Losy Absolwentów” (realizowane przez MNiSW);
- POTENCJAŁ AKADEMICKI – wskaźniki: ocena parametryczna MNiSW, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe;
- EFEKTYWNOŚĆ NAUKOWA – wskaźniki: publikacje, cytowania, indeks Hirsha;
- POTENCJAŁ DYKAKTYCZNY – wskaźniki: jakość przyjętych na studia (w przypadku studiów inżynierskich), dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów, wyróżniająca ocena PKA oraz akredytacje środowiskowe;
- INNOWACYJNOŚĆ – wskaźnik: patenty i prawa ochronne.
- DODATKOWE – wskaźniki: egzaminy na aplikacje prawnicze oraz zawodowe (w przypadku prawa oraz niektórych kierunków medycznych).

Dwa wskaźniki pojawiły się w rankingu Perspektyw po raz pierwszy: wskaźnik przygotowany w oparciu o badanie Ekonomiczne Losy Absolwentów (przeprowadzone przez MNiSW) oraz wskaźnik Jakość przyjętych na studia. Są to wskaźniki, które wykorzystują badania przeprowadzone niezależnie od uczelni i organizacji rankingującej, a zarazem precyzyjnie charakteryzują prowadzone w poszczególnych jednostkach (wydziałach) kierunki studiów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xD 17-06-2017 12:10
moja uczelnia taka piękna nadal jest office 2000 w budynku C?
~kk 17-06-2017 12:18
Nie ma co mówić, ale Uniwersytet Ekonomiczny w porównaniu z takim Kolegium Karkonoskim to ogromna różnica jakościowa. Na uniwersytecie studenci autentycznie studiują, zdobywają wiedzę
~zeno44 17-06-2017 16:22
Wielka cześć i chwała pracownikom dydaktycznym, studentom i administracji Wydziału.Na ten sukces pracowali też poprzednicy.Czuję dumę kiedy czytam te wieści.
~mary 18-06-2017 1:45
he, a ja myślałam że ta filia to jakaś niedzielna szkółka, a tu proszę
~L 19-06-2017 9:41
To nie jest filia tylko samodzielny wydział. Bardzo dużo dała mi ta uczelnia. Po wejściu na rynek pracy widać istotną różnicę w poziomie edukacji w stosunku do ludzi po innych uczelniach wyższych. Warto podjąć studnia na tym wydziale, polecam.
~L 19-06-2017 15:41
To nie jest filia tylko samodzielny wydział. Bardzo dużo dała mi ta uczelnia. Po wejściu na rynek pracy widać istotną różnicę w poziomie edukacji w stosunku do ludzi po innych uczelniach wyższych. Warto podjąć studnia na tym wydziale, polecam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group