Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 7082
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces w rytmie bluesa. J.J. Band do „Fryderyka?”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 października 2010, 8:11
Aktualizacja: 11:23
Autor: Agrafka
Fot. ....
Krążek powstałej w Jeleniej Górze formacji bluesowej J.J. Band „Blues” znalazł się wśród 50 najlepiej sprzedających się płyt w Empiku i zbiera rewelacyjne recenzje.

J.J. Band został założony w 1998 roku w Jeleniej Górze, a jej skład ostatecznie ukształtował się w roku 2002. Nazwa zespołu pochodzi od inicjałów jeleniogórskiego śpiewającego gitarzysty Jacka Jagusia, który podczas warsztatów bluesowych „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu poznał uznanego za najlepszego harmonijkarza Bartka Łęczyckiego i zaproponował mu udział w projekcie. J.J. Band tworzą także: Rafał Kassaraba – basista i kompozytor, Piotr Michalak – klawisze i piano oraz Bartosz Niebielecki - perkusista, kompozytor i producent.

Grupa J.J. Band mająca na swoim koncie wiele festiwalowych nagród i wyróżnień została entuzjastycznie przyjęta przez środowisko muzyczne i szybko okrzyknięto ją jednym z najlepszych zespołów bluesowych, jaki pojawił się w ciągu ostatnich lat na polskiej scenie muzycznej. Znakiem jakości stało się dobre brzmienie i ciekawe interpretacje. W swoim dorobku artystycznym J.J.Band ma pięć wcześniejszych albumów: „Skazani Na Bluesa” (2002), „Good Day For The Blues” (2003), „Feelin' Alright. JJ Band Live In Ostrzeszów” (2004), „Searchin' for the Blues” (2004) oraz „JJ Band LIVE! on Blues Colours Festival 2006” (2008).

Jesienią na półki sklepów muzycznych trafił wydany przez GutMusic Records kolejny wyjątkowy album pt. „Blues”, na którym wraz z zaproszonymi gośćmi J.J. Band wykonał kompozycje autorstwa mentora polskiego bluesa Tadeusza Nalepy ze słowami Bogdana Loebla. Utwory pochodzą z wczesnego okresu działalności zespołu Breakout, m.in. , „Oni zaraz przyjdą tu”, „Rzeka dzieciństwa”, „Co stało się kwiatom” czy „W co mam wierzyć”.

Płyta okazała się wielkim sukcesem i w pierwszym tygodniu sprzedaży zawędrowała na TOP 50 najlepiej sprzedających się płyt w Empiku. Lecz już jej tam nie ma, „chwilowo brak” – mówią ekspedienci. „To płyta po prostu obowiązkowa…muzycy umieją świetnie grać... Murowany kandydat do Fryderyka” – pisze jeden z recenzentów na łamach bluesonline.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group