Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6504
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sukces olimpijczyków z jeleniogórskiego „Mechanika”

Niedziela, 19 marca 2017, 7:13
Aktualizacja: 7:50
Autor: ZST
Region: Sukces olimpijczyków z jeleniogórskiego „Mechanika”
Fot. Użyczone/ZST Mechanik
Na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej odbyły się zawody okręgowe XXX Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Jak co roku, wzięli w niej udział także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” z Technikum Budowlanego z kl. III i IV. Tym razem byli to: Paulina Tarazewicz, Marek Schab i Dawid Klimek.

Opiekunką jeleniogórskiej drużyny szkolnej była mgr inż. Lilianna Lucerska, nauczycielka budowlanych przedmiotów zawodowych.

W olimpiadzie wzięło udział 52 uczniów z 13 szkół o profilu budowlanym z województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i części śląskiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch dwugodzinnych etapach.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest olimpiadą tematyczną, związaną z szerokim zakresem wiedzy budowlanej oraz ma na celu podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego. Jej treści wykraczają poza podstawę programową dla zawodów budowlanych, uwzględniając przy tym dziedziny kształcenia ogólnego: matematykę, fizykę, chemię jako niezbędną podbudowę kształcenia zawodowego.

Reprezentacja „Mechanika” odniosła sukces. Paulina Tarazewicz zajęła III miejsce uzyskując tytuł Finalisty Olimpiady i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego. Pozostałym uczestnikom niewiele zabrakło, by przejść do następnego etapu i w sumie zdobyli taką liczbę punktów, że w klasyfikacji szkół, ZST „Mechanik” znalazł się na IV miejscu.

Etap centralny Olimpiady odbędzie się w terminie 6-8 kwiecień w Białymstoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
63
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group