Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4863
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sukces literacki trzecioklasisty z “Siódemki”

Piątek, 11 grudnia 2020, 11:08
Autor: Manu
Jelenia Góra: Sukces literacki trzecioklasisty z “Siódemki”
Fot. BM
Ma zaledwie dziewięć lat, a zgromadził na swoim koncie nagrody. Tym razem odniósł sukces na arenie literackiej. Adam Góźdź, uczeń klasy trzeciej jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, zajął trzecie miejsce za wiersz pt. “Ziemia ostrzega” w jubileuszowej XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży “Młodzi Twórcy Literatury”. Jego organizatorem była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

Na konkurs wpłynęło 177 prac literackich z całej Polski, w tym z Gdańska, Gostynina, Jeleniej Góry, Katowic, Kutna, Lublina, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Poznania, Puszczykowa, Warszawy i Złotoryi. A w jury zasiadły m.in.: Ewa Nowak – pisarka, publicystka, pedagog i Martyna Chuderska – dziennikarka radiowa, autorka m.in. audycji “Kulturoteka” w Polskim Radio Dzieciom.

Tegoroczny temat konkursu, który był częścią projektu “Zatrzymaj się, zaczytaj się” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, brzmiał: “Niepojętość zieloności”. Jest to cytat nawiązujący do twórczości Bolesława Leśmiana.

To nie pierwsze osiągnięcie trzecioklasisty Adama Góździa, który ma już na swoim koncie nagrody m.in. za I miejsce w konkursie plastycznym “Ilustracja do wiersza “Deszcz majowy” Leopolda Staffa” przygotowanym przez Muzeum Miejskie “Domu Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie oraz III miejsce w konkursie plastyczno-fotograficznym “Wiosna w Jeleniej Górze i okolicach” zorganizowanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

17
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group