Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7384
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra, SP 13: Sukces jeleniogórskich piłkarek, srebro w debiucie!

Sobota, 27 sierpnia 2011, 17:53
Aktualizacja: Niedziela, 28 sierpnia 2011, 20:10
Autor: Przemo
Jelenia Góra, SP 13: Sukces jeleniogórskich piłkarek, srebro w debiucie!
Fot. Tomasz Raczyński
Piłkarki nożne Orlika Jelenia Góra zajęły drugie miejsce w swoim debiucie na piłkarskich salonach. W turnieju Mistrzostw Dolnego Śląska o Puchar Lata jeleniogórzanki ustąpiły jedynie utytułowanym wrocławiankom z AZS–u.

Klub piłki nożnej kobiet został utworzony w Jeleniej Górze zaledwie przed miesiącem. W tym czasie do gry zgłosiło się kilkanaście młodych dziewczyn, które chcą udowodnić, że piłka nożna to nie tylko męski sport. Powiązane wspólną pasją zawodniczki z Jeleniej Góry i okolic trenują pod okiem Roberta Stachowskiego. Mimo krótkiego czasu od powstania klubu, udało się zorganizować turniej piłkarski Mistrzostw Dolnego Śląska o Puchar Lata w kategorii OPEN (juniorki i seniorki). Na starcie stanęło pięć klubów: jeden z najlepszych kobiecych klubów w Polsce czyli AZS Wrocław, a także gospodynie - KS AP Orlik Jelenia Góra oraz Dragon Miszkowice, LZS Czarny Bór i HERT Sławnikowice. W jeleniogórskim turnieju nie wzięła udziału wcześniej zapowiadana ekipa Zagłębia Lubin.

Brak doświadczenia nie skazał naszych piłkarek na pożarcie ogranych klubów. Ambicją i wolą walki jeleniogórzanki odniosły cenne zwycięstwa nad Dragonem Miszkowice (1:0), HERT-em Sławnikowice (3:0), bezbramkowy remis z Czarnym Borem oraz pechową porażkę po indywidualnym błędzie w konfrontacji z faworytem turnieju AZS Wrocław (0:1). Jak na debiutanta występ podopiecznych trenera Stachowskiego wypadł bardzo obiecująco.

- Treningi zaczęliśmy w sierpniu. Trenowaliśmy podstawowe zagrania, ustawienia, zachowania na boisku. Chciałem zobaczyć jak dziewczyny będą funkcjonowały. Jak się okazało bardzo szybko przyswoiły grę - mówił trener Stachowski.

Piłkarska impreza w wykonaniu płci pięknej nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc sponsorów: ABC Elektroniki (wsparcie turnieju), Jelenia Plast (pomoc w zakupie strojów sportowych), KFC (ufundowali nagrody - wejściówki dla zwycięzców turnieju do restauracji KFC w Jeleniej Górze). Organizatorzy dziękowali również lokalnym politykom:

- Dziękujemy pani poseł Elżbiecie Zakrzewskiej, która objęła patronat nad naszym klubem w turnieju oraz pani poseł Marzenie Machałek, która pomogła nam przy zakupie sprzętu sportowego. Słowa uznania należą się także pani prezydent Zofii Czernow oraz władzom miasta – wyliczał trener, a zarazem prezes AP Orlik Robert Stachowski.

Impreza na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze odbyła się przy patronacie medialnym Jelonki.com.

Klub Sportowy Akademia Piłkarska Orlik Jelenia Góra wystąpił w składzie: Patrycja Sosnowska, Celina Kwietoń – Dagmara Dyzio, Justyna Zych, Ania Malinowska, Julia Kwietoń, Weronika Kowalska.

Wyniki Mistrzostw Dolnego Śląska o Puchar Lata:

Orlik Jelenia Góra – Dragon Miszkowice 1:0
Czarny Bór – HERT Sławnikowice 1:0
AZS Wrocław – Dragon Miszkowice 1:0
Orlik Jelenia Góra – Czarny Bór 0:0
Dragon Miszkowice – HERT Sławnikowice 2:0
Orlik Jelenia Góra – AZS Wrocław 0:1
Dragon Miszkowice – Czarny Bór 1:1
Orlik Jelenia Góra – HERT Sławnikowice 3:0
AZS Wrocław – Czarny Bór 5:0
AZS Wrocław – HERT Sławnikowice 6:0

Końcowa klasyfikacja:
1) AZS Wrocław 12 pkt. 13:0
2) KS AP Orlik Jelenia Góra 7 pkt. 4:1
3) LZS Czarny Bór 5 pkt. 2:6
4) Dragon Miszkowice 4 pkt. 3:3
5) FC HERT Sławnikowice 0 pkt. 0:12

Najlepszą zawodniczką Turnieju została Siwik (AZS Wrocław), zaś najlepszą bramkarką Dobrzyńska (Czarny Bór). Równie dobrze w ocenie obserwatorów zaprezentowała się bramkarka gospodyń Patrycja Sosnowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group